Giełda Kraken odnotnotowała aż 20-krotny wzrost wolumenu

Założona w 2011 giełda kryptowalut Kraken może poszczycić się mianem największej w branży pod względem wolumenu EUR. Niedawno, 14 sierpnia 2019, ogłosiła ona wzrost wolumenu na platformie o oszałamiające 2000 procent od początku zeszłego roku. O fakcie tym poinformował szef handlu Krakena, Nelson Minier, w jednym z odcinków podcastu The Block – The Scoop, nadanym 20 sierpnia tego roku. Mężczyzna wspomniał również o tym, że Bitcoin i Ether wciąż cieszą się największą popularnością, a pięć największych kryptowalut biorących udział w obrocie według wolumenu to: Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Monero oraz Tether.

Prognozy Miniera dla Bitcoina

W trakcie podcastu Nelson Minier opowiedział także o swoich przewidywaniach dotyczących Bitcoina oraz jego ceny w przyszłości. Szef handlu Krakena mówił o tym, że obecnie nie zauważa spadku popytu na tę wirtualną walutę. Wspomniał także, że podaż zmniejszy się o połowę mniej więcej w maju przyszłego roku. Ponadto mężczyzna zauważył, że wyższa cena tego surowca sama w sobie stanowi najlepsze narzędzie marketingowe.

Kraken kontra Silverman – sprawa w toku

Ponad dwudziestokrotny wzrost wolumenu to nie jedyna ważna informacja związana z Krakenem. Warto wspomnieć także o tym, że wciąż ciągnie się sprawa pomiędzy byłym pracownikiem a giełdą. W kwietniu tego roku Jonathan Silverman pozwał platformę na zawrotną kwotę ponad 900 tysięcy dolarów. Mężczyzna miał zarządzać działem handlowym Krakena w Nowym Jorku, jednak nie otrzymał on za to rekompensaty zgodnej z ustną umową, jaką zawarł z Jesse Powellem, założycielem giełdy.

Co więcej, Silverman twierdził, że informacja jakoby Kraken nie działał w Nowym Jorku jest fałszywa. W pozwie, jaki mężczyzna skierował do sądu, możemy przeczytać, że wbrew podawanym przez giełdę informacjom praktyka i handel OTC, w tym także logowania do Krakena i negocjowanie przelewów odbywały się niemalże wyłącznie w Nowym Jorku.

Na odpowiedź giełdy nie trzeba było długo czekać. Rzeczniczka Krakena, Christina Vee, szybko wypowiedziała się w tej sprawie. Jej zdaniem Jonhatan Silverman kłamie, a także narusza umowę o zachowaniu poufności, do jakiej się zobowiązał. Warto śledzić dalszy rozwój tej sprawy.

Zadbaj o bezpieczne przechowywanie kryptowaluty

Na początku tego roku Jesse Powel, założyciel Krakena i dyrektor generalny giełdy przekazał wszystkim inwestorom w kryptowaluty ważną informację. Ostrzegał on przed tym, aby nie przechowywać funduszy na platformach transakcyjnych.

W końcu każda platforma mająca połączenie z Internetem jest narażona na ataki hakerskie, jednak nie każda posiada odpowiednie zabezpieczenia przed takimi atakami, czego przykładem może być chociażby Cryptopia Exchange, nowozelandzka giełda, która została zhackowana w styczniu 2019 roku. Powel uważa, że najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowalut jest portfel sprzętowy lub inny portfel, który pozwala na zarządzanie kluczami prywatnymi przez użytkownika. Według niego na giełdzie warto przechowywać jedynie środki, których używamy obecnie do spekulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.