Jak na Binance otworzyć konto z dźwignią?

Po tym jak zalogujemy się na konto Binance powinniśmy najechać kursorem myszy na ikonę profilu swojego. Ta ikona się różni od każdego z użytkowników. Powstaje tak naprawdę na bazie dwóch pierwszych liter z adresu mailowego. Po najechaniu na ikonę profilu zobaczymy informacje najważniejsze a temat konta swojego oraz także więcej opcji. Należy kliknąć swój adres mailowy, aby móc przejść do sekcji odpowiedniej.

Po przekierowaniu zobaczymy informacje najważniejsze na temat konta, w to wliczając jego saldo. Aby móc rozpocząć procedurę aktywowania konta właśnie z dźwignią należy kliknąć na okienko – Dźwignia.

Jeśli wszystko dobrze poszło, to po przekierowywaniu zobaczymy informacyjne okno, które przypomina o ryzyku związanym bezpośrednio z handlem dźwignią. Zapoznajmy się z informacjami oraz jeśli się z nimi zgadzamy i przyjęliśmy je do wiadomości, to należy kliknąć przycisk – otwórz konto z dźwignią.
Jednak, aby móc korzystać z konta dźwignią, musimy w pierwszej kolejności przesłać środki ze swojego konta głównego Binance do konta portfela z dźwignią. Aby uczynić to, musimy kliknąć w menu na opcję – Portfel, a później na Saldo i w ostatecznością na Dźwignia. Kolejny krok to przycisk Tranfer, znajdziemy go po stronie prawej przy kryptowalucie, którą zasilić chcemy swoje konto z dźwignią.

Po transferze poprawnym BNB na nasze konto z dźwignią, możemy już użyć środków jako zabezpieczenia pod samą pożyczkę środków. Saldo konta z dźwignią określa kwotę maksymalną środków, które chcemy pożyczyć.

Środki pomiędzy samym kontem z dźwignią, a kontem Giełdy przenosić możemy bez żadnych opłat jak i także ograniczeń. Jednak musimy pamiętać, że jeśli obecnie już jakieś środki pożyczałem i się zdecydujemy przenieść zabezpieczające środki na giełdowy portfel, to poziom dźwigni znacznie wzrośnie. Jeśli poziom dźwigni wzrośnie znacząco, to prawdopodobieństwa wystąpienia likwidacji wymuszonej także rośnie. Przed skorzystaniem pierwszym z dźwigni należy się upewnić, że rozumiemy zasady działania oraz także ryzyko wynikające z korzystania tejże funkcji.

Transakcja przykładowa handlowa przy użyciu dźwigni

Ola przewiduje, że cena BNB w dniach najbliższych wzrośnie, tym samym się decyduje na otworzenie tak zwanej pozycji długiej z dźwignią na BNB. Aby w ogóle to uczynić Ola musi w pierwszej kolejności przesłać wybraną ilość środków przez siebie ze swojego giełdowego konta na konto właśnie z dźwignią, a następnie pożycza BTC. BTC pożyczone Ola wykorzystuje bezpośrednio do kupna BNB. Od momentu jeśli cena BNB wzrośnie tak jak Ola przewidywała, to będzie mogła sprzedaż BNB kupione z zyskiem, a do tego spłacić pożyczone na poczet ten BTC. To wszystko zostanie jej po spłacie pożyczki, to jest jej czysty zysk.

Przy okazji tej podkreślić jednak trzeba, że o ile sam handel z dźwignią jest w stanie zyski Oli zwielokrotnić, to jest również w tym samym czasie zwielokrotnić jej straty. Jeśli się więc okaże, że cena BNB zamiast rosnąć maleje, to strata Oli zwielokrotniona zostaje w porównaniu z handlem zwykłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.