Kierownictwo giełdy kryptowalut Coinup – Skazani za przestępstwa.

Koreańska giełda walut cyfrowych Coinup dopuściła się oszustwa w wyniku którego zostało poszkodowanych tysiące osób na kwotę około 386 milionów dolarów. Obietnica 200% zwrotu w przeciągu kilku tygodni okazała się bezpodstawna. W związku z powyższym sąd skazał kierownictwo Coinup na karę pozbawienia wolności. Prezes giełdy spędzi za kratami 16 lat.

Kierownictwo giełdy walut cyfrowych Coinup spędzi najbliższe lata za kratami

11 listopada bieżącego roku, Centralny Sąd Rejonowy w Seulu orzekł, że kierownictwo lokalnej giełdy walut cyfrowych Coinup jest winne oszukania użytkowników wspomnianej platformy. Zarówno dyrektor giełdy, jak i jej pozostali członkowie kadry kierowniczej usłyszeli nie tylko zarzuty, ale również zostali skazani na długoletnie pozbawienie wolności. Kang Seok-jung, czyli prezes giełdy Coinup otrzymał najbardziej surowy wyrok wynoszący 16 lat więzienia. Pozostali pracownicy pionu kierowniczego spędzą w więzieniu od 6 do 11 lat.

Jak podają lokalne media w tym Yonhap News w okresie od sierpnia ubiegłego roku do lutego bieżącego roku, kierownictwo giełdy walut cyfrowych Coinup dopuściło się oszustwa w wyniku którego zostało poszkodowanych około tysiąca osób. Kwota oszukańczego procederu opiera w przybliżeniu na 450 miliardów wonów południowokoreańskich, co w przeliczeniu na dolary daje sumę około 386 milionów USD. Proponowany użytkownikom platformy program inwestycyjny miał gwarantować zwrot rzędu 200% w zaledwie 4-10 tygodni.

Na czym polegał dokładnie polegał oszukańczy proceder inwestycyjny Coinup?

Oszustwo giełdy polegało na pozyskiwaniu przez kierownictwo nowych użytkowników zachęcając ich do inwestowania w nienotowaną na giełdzie walutę cyfrową. Argument, którym się posługiwali mówił o tym, że wartość kryptowaluty gwałtownie wzrośnie, gdy tylko wejdzie ona na notowania giełdy. Jak łatwo się domyślić waluta cyfrowa nigdy nie trafiła na Coinup, a inwestorzy bezpowrotnie utracili zainwestowane środki. Warto podkreślić fakt, że platforma  doknała wypłat pieniędzy pierwszym inwestorom. Niestety środki te pochodziły os osób, które w późniejszym terminie dokonali swoich inwestycji. 

Szczegółowe dochodzenie przeprowadzone w tej sprawie pokazało, że wprowadzenie inwestorów w błąd było celowe. Właśnie dlatego prezes giełdy Kang Seok-Jung ulokował w swoim biurze fałszywą gazetę, z zamieszczonym w niej zdjęciem, na którym widnieje obok prezydenta Korei Południowej, Moon Jae-in. Zdaniem sędziego orzekającego w tej sprawie, miało to na celu dodatkowo uwiarygodnić całą inwestycję w oczach potencjalnych inwestorów odwiedzających biuro giełdy Coinup.

Warto także podkreślić fakt, że sąd uznał poszkodowanych inwestorów za częściowo odpowiedzialnych zaistniałej sytuacji. Wydając wyrok nie szczędził swojej krytyki za niezachowanie należytej ostrożności oraz braku zdrowego rozsądku, co bezpośrednio spowodowało, że stali się łatwą ofiarą oszustów. Sytuacja z giełdą Coinup kolejny raz pokazuje, że ludzka chciwość oraz chęć szybkiego zysku może zaowocować poważnymi konsekwencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.