Kraken korzysta z okazji i przejmuje biurko Circle Trade the Circle

Ostatnie miesiące bieżącego roku kalendarzowego to liczne zmiany zachodzące w Kraken. Pozwolimy sobie przytoczyć kilka faktów na poparcie tej tezy:

  • przejęci ponad pół tuzina podmiotów z sektora dostawców portfeli kryptowalutowych oraz opieki nad walutami cyfrowymi
  • „tyczenie” Tezos na prowadzonej platformie
  • przejęcie pulpitu Circle Trade the Circle OTC.

Ambitne plany na nadchodzący 2020 rok

Dla tych, którzy nie są zorientowani w temacie wyjaśnimy, że Circle jest podmiotem odpowiadającym nie tylko za rozszerzenie, ale również usprawnienie zarządzania aktywami cyfrowymi. Na rynku obecny jest od 2013 roku. Z treści właśnie opublikowanego oświadczenia jednoznacznie wynika, że ich głównym projektem na zbliżający się wielkimi krokami 2020 rok jest skupienie się głównie na stabilnych walutach dostępnych na całym globie.

Ze szczególnym naciskiem na USDC . Aby móc zrealizować teoretyczne, noworoczne założenia planują stworzyć zarówno nowy interfejs API o zasięgu globalnym, jak i płatności oraz nowe portfele dedykowane właśnie stabilnym walutom cyfrowym.

Plany planami, ale jak je zrealizować?

To właśnie z tego powodu Circle rozpoczął właśnie wysprzedaż zdecydowanej większość swoich zarówno swoich podmiotów, jak i usług . Między innymi to było powodem likwidacji oferowanej do niedawna usługi płatniczej, czyli Cicle Pay. Jako uzasadnienie podjętej decyzji o zamknięciu wspomnianej usługi podano, że zostanie ona nie tylko wdrożona ale także przywrócona w ramach oferty nowej platformy, która ma ruszyć w 2020 roku.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Circle sprzedało także Poloniexa , czyli odnoszącą sukcesy giełdę mogąca poszczycić się tysiącami użytkowników. Nowym właścicielem platformy został Justin Sun , czyli nikt inny jak dyrektor generalny Tron. W ostatnim oświadczeniu podali do wiadomości publicznej, że Kraken stał się szczęśliwym  nabywcą Circle Trade, który jak donoszą źródła odpowiada za zagwarantowanie użytkownikom płynność OTC.

Niezwykle dynamiczny końcówka 2019 roku

W chwili przejęcia Circle Trade przez Krakena do wiadomości publicznej przekazano oświadczenie tłumaczące całe zajście. Jego treść zawiązuje do dokonanych zakupów mających na celu polepszenie oferowanych usług, rozszerzenia spektrum działania oraz ewentualnej ekspansji na rynki azjatyckie. Szczególny nacisk ma zostać położony na polepszenie płynności, która bezpośrednio ma się przyczynić do polepszenia zarówno automatyzacji usług, jak i narzędzi.

Zbieranie funduszy dzięki którym zostaną wcielone w życie ambitne plany zapewne nikogo nie dziwi. Prowadzenie wyprzedaży budzących zastrzeżeń podmiotów i ofert także. Podmiotem, który nadal należy do Circle Trade, jest SeedInvest , czyli najlepiej postrzegana platforma finansowania społecznościowego funkcjonująca obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nelson Minier, jest osoba odpowiedzialną za prowadzenie katalogu Kraken OTC. Na skutek opisanego powyżej przejęcia rozszerza on grono swoich specjalistów o ponad 20 nowych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.