Na czym dokładnie polega Handel z Dźwignią?

Handel z dźwignią to jeden z kilku rodzajów handlu przeróżnymi aktywami. Polega on na użyciu wszelkich środków, które są dostarczane osobie handlującej przez stronę trzecią. W odróżnieniu od handlu zwykłego aktywami ze środków własnych, na koncie z dostępem do samych funkcjonalności dźwigni inwestorzy uzyskują możliwość zwiększenia inwestowania kapitały. Chodzi po prostu o zwielokrotnienie kapitały przeznaczonego do handlu za pośrednictwem pożyczki. Trader, który korzysta z dźwigni zyskuje możliwość realizowania dużo większego zysku z udanych handlowych transakcji.

Zalety i wady

Chyba najbardziej oczywistą zaletą Margin Trading jest sam fakt, że może przynieść on dużo większe zyski biorąc pod samą uwagę znacznie większą warto handlowej pozycji. Co więcej, handel przy pomocy samej dźwigni się okazuje niezwykle przydatny w przypadku dywersyfikacji swojej handlowej strategii. Traderzy, którzy korzystają z dźwigni mogą nam otworzyć kilka pozycji przy niewielkich stosunkowo kwotach własnego inwestycyjnego kapitały. Wreszcie posiadanie konta w typie margin inwestorom ułatwia otwieranie pozycji bez samej konieczności przenoszenia naprawdę dużych sum między kontami.

Jak mowa o zaletach, to musimy także wspomnieć nieco o wadach. Na pewno wymienić tutaj musimy ryzyko zwiększenia strat ponoszonych. W odróżnieniu od handlu zwykłego handlem własnym, dźwignia wprowadza możliwość jeśli chodzi o osiągnięcie strat, które przekraczają inwestycję początkową tradera oraz jako taka uznawana jest za metodę handlu, który się charakteryzuje naprawdę dużym ryzykiem.

Handel z dźwignią w przypadku kryptowalut

Margin Trading jest bardziej ryzykowny z natury od handlu zwykłego. W świecie kryptowalut, to ryzyko jest jeszcze wyższe. Z racji na wysokimi poziom zmienności samych cen kryptowalut – który dla nich jest typowy. Powinniśmy być szczególnie ostrożni jeśli podejmujemy temat kryptowalut. Pomimo tego, że panuje przekonanie, że hendging oraz stosowanie różnorakich strategii zarządzaniami samym ryzykiem jest w stanie jak najbardziej ryzyko ograniczyć, to pomimo wszystko handel z dźwignią z całą pewnością nie jest zbyt odpowiedni dla fascynatów początkujących kryptowalut.

Margin funding

Dla traderów, którzy na pewno nie charakteryzują się tolerancją wysoką na ryzyko, aby samodzielnie móc handlować z dźwignią, została stworzona specjalna odmiana właśnie handlu dźwignią – tak zwany margin funding. Niektóre spośród handlowych platform, wliczają się w to giełdy kryptowalut oferują użytkownikom swoim możliwość przeznaczenia właśnie środków traderów na wszelakie sfinansowanie handlowych transakcji z dźwigną pozostałych użytkowników.

Na zakończenie

Handlowa dźwignia z całą pewnością się okazuje narzędziem użytecznym dla tych, który zwiększyć chcą zyski ze swoich jakże udanych handlowych transakcji. Stosowanie prawidłowe finansowej dźwigni pomóc może zarówno w uzyskaniu samej większej rentowności inwestycji jak i także dywersyfikacji portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.