Na giełdy OKEx oraz Bitfinex przeprowadzono ataki typu DDoS

Od wczoraj platformy walut cyfrowych OKEx oraz Bitfinex są przeprowadzane ataki typu DDoS. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, czy obie sytuacje są ze sobą powiązane. Zdaniem prezesa OKEx wszystkiemu winne są podmioty konkurencyjne.

OKEx po raz pierwszy został zaatakowany w czwartek 27 lutego bieżącego roku. Jak możemy przeczytać na blogu prowadzonym przez Jay Hao, czyli dyrektora generalnego ataki typu DDos są w jego mniemaniu winą konkurentów rynkowych. Nie podał on jednak żadnych konkretnych nazw. Być może wpis podyktowany był emocjami.

28 lutego bieżącego roku, czyli zaledwie kilka godzin później, podobny atak został także przeprowadzony na platformie Bitfinex.

Platformy walut cyfrowych padają ofiarami ataków

Atak przeprowadzony na giełdę Bitfinex trwał zaledwie godzinę. Nie zmienia to jednak faktu, że poważnie spowolnił działanie giełdy w tym czasie. Na skutek ataku przepustowość platformy została obniżona prawie do zera.

W tym samym czasie giełda OKEx została ponownie zaatakowana kolejnym już atakiem DDoS-em.

Cointelegrapfh zostało poinformowane przez jednego z przedstawicieli, że nad zaistniałą sytuacją udało się szybko zapanować.

Atak DDoS został przeprowadzony na platformę wkrótce po zakończeniu procesu związanego z konserwacją systemu. Wspomniana procedura skutecznie uniemożliwiła handel zarówno opcjami, jak i kontraktami terminowymi w trakcie jej trwania. Zdaniem pracownika platformy te dwa zdarzenia są ze sobą powiązane w żaden sposób.

Przedstawiciele giełdy Bitfinex są z kolei zdania, że zespół wdrożył bardziej rygorystyczne rozwiązania związane z zagwarantowaniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń, zaraz po tym jak przywrócono normalną aktywność platformy.

Co może być przyczyną zaistniałej sytuacji?

Paolo Ardoino, czyli dyrektor giełdy Bitfinex, poinformował w treści swojego wpisu na Twitterze, że przeprowadzony atak charakteryzował się niezwykłym wyrafinowaniem, co spowodowało, że cały zespół jego platformy bardzo ciężko pracował by odeprzeć go w jak najkrótszym czasie.

Jak można wyczytać z treści kolejnego tweeta nie był on świadomy ataków przeprowadzonych na giełdę OKEx. Nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo zainteresowanym zgłębieniem wszelkich podobieństw. Widząc stopień wyrafinowania nie można pozbyć się wrażenia, że atak był bardzo dobrze zaplanowany. Jednak na skutek podjętych i wdrożonych działań można zagwarantować, że ten rodzaj ataków nie będzie już stanowił zagrożenia dla jego giełdy.

Jak wspominaliśmy powyżej Jay Hao,  początkowo był zdania, że wszystkiemu winni są jego konkurenci rynkowi. Ponieważ nie podał żadnych nazw nikt nadal nie wie o kogo mu chodziło. Czy obecnie na rynku prowadzona jest wojna pomiędzy giełdami, o której ich użytkownicy nie mają bladego pojęcia? Wszystko owiane jest tajemnicą tym bardziej, że do chwili obecnej nadal nie wiadomo czy wspomniane ataki są ze sobą powiązane czy jedynie niefortunnie zbiegły się ze sobą w czasie.

Sprawdź więcej na naszym forum:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.