Niebawem w Binance nowe możliwości handlowania

W niedługim okresie Binance zamierza poszerzyć możliwości handlowania kryptowalutami. Chodzi o wszystkich jej obecnych oraz przyszłych potencjalnych klientów, niemniej giełda pragnie dużego wzmocnienia swojej pozycji szczególnie na rynku chińskim.

Jakie nowości w Binance?

Obrót pozagiełdowy ma być główną nową opcją w Binance, która ma umożliwić transakcje pomiędzy stronami handlu bez jakichkolwiek pośredników, a także bez nadzoru samej giełdy. Jej wprowadzenie planuje się już w tym miesiącu, a opcja ma umożliwić klientom Binance dostęp do bramek walut fiducjarnych.

Jak zaznacza współzałożyciel Binance He Yi, giełda będzie wspierała poprzez obrót pozagiełdowy wszystkie transakcje walut fiat, ze szczególnym zwróceniem uwagi na chińskiego juana. Rynek chiński jest bowiem na dzisiaj priorytetem działań firmy. Binance pragnie zwiększyć ilość zaangażowanego czasu oraz środków właśnie na rynku Kraju Środka, nie zapominając przy tym o innych rynkach. Zamiarem giełdy jest bowiem rozwinięcie swojej platformy płatności na tyle, by umożliwić klientom z ok. 170 krajów świata zakupy walut kryptograficznych przy użyciu obiegowych walut fiducjarnych.

Według danych podawanych przez Coinmarketcap, Binance jest największą giełdą kryptowalutową pod względem wolumenu obrotu. Ponadto jej zarząd szybko nawiązuje kolejne współprace, zawiera umowy, a co najważniejsze wprowadza nowe technologie. Płynność pracy Binance ma umożliwić firmie skuteczną współpracę nie tylko z podmiotami pokrewnymi, ale również z tradycyjnymi rynkami finansowymi.

Jedną z ostatnich nowości Binance, było wprowadzenie w ubiegłym tygodniu stablecoina opartego o walutę fiducjarną, a ściślej o dolara amerykańskiego. Stablecoin nazywa się Binance USD i zyskał on już od Nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych wymagane zezwolenie na wprowadzenie do obrotu.

Transakcje w obrębie kryptowalut w Chinach

Delikatnie temat ujmując, władze w Pekinie odnoszą się do kwestii kryptowalut dosyć sceptycznie, a dokładniej, zablokowały we wrześniu roku 2017 możliwość ICO. Innymi słowy, administracja chińska sprzeciwia się bezpośrednim kontaktom finansowym giełd kryptowalutowych z bankami, obawiając się ich nazbyt znacznego wpływu na rynek walut fiducjarnych. W związku z tym obrót pozagiełdowy dla przemysłu kryptowalutowego, a zwłaszcza w Chinach, staje się elementem kluczowym nie tylko dla wzrostu branży, ale zasadniczo dla jej istnienia. Binance nie zapomina o rynkach w innych krajach, ale uznaje rynek chiński za jeden z najważniejszych.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że inne chińskie giełdy kryptowalutowe, czyli Huobi oraz OKCoim zmuszone zostały z powodów działania władz państwa do wyprowadzenia swoich biznesów z rodzinnego kraju. Oczywiście pozostały w sieci internetowej, ograniczając swoje usługi do umożliwiania swoim klientom transakcji krypto-krypto oraz wprowadzając możliwość obrotu pozagiełdowego, ale takiego, gdzie klienci mogą dokonywać transakcji za pomocą juana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.