PIT – najszybsza giełda kryptowalut na świecie od Blockchain.com

Blockchain.com, potentat rynku kryptowalut obsługujący niemal 40 milionów portfeli, zbudował platformę dedykowaną dla handlu aktywami cyfrowymi. PIT ma być najszybszą dostępną na rynku giełdą i dzięki silnikowi Mercury ma nią pozostać przez długi czas. Płynność PIT ma być zapewniania przez instytucje poważnych animatorów rynku, a za stworzeniem platformy stoją najważniejsze firmy ze świata kryptowalut. O tym, czy rzeczywiście tak jest przekonamy się o 2 nad ranem we wtorek 6 sierpnia, kiedy ma ruszyć pierwsza para tradingowa.

Krypto-rewolucja?

Informacje o powstaniu nowej giełdy pojawiły się pod koniec miesiąca. PIT, jak stwierdzono w najnowszym wpisie Blockchain.com, ma całkowicie odmienić ekosystem kryptowalut i to na zawsze. Największą zaletą giełdy ma być jej szybkość.

Silnik platformy, Mercury, ma zapewnić niespotykaną dotąd na żadnej innej giełdzie prędkość – ma być w stanie obsłużyć miliony zleceń w sekundę, co wskazuje na to, że szybkość, o której mowa to nie poziom milisekund, ale mikrosekund. Skąd taki pomysł? Jest to niezwykle ważne w środowisku, w którym zmiany cen następują bardzo szybko, szczególnie w momencie, kiedy są one podbijane przez newsy, a rynek jest zalany zleceniami.

PIT – jak wygląda?

Panel giełdy zawiera wszystkie najważniejsze informacje z punktu widzenia tradera. Znajdują się tam wykresy, obecny kurs oraz opcje kupna lub sprzedaży wybranej przez użytkownika kryptowaluty. Na dole po prawej stronie pojawiają się także dane dotyczące zawieranych transakcji, ich czas, wartość oraz kwota. Lewy dolny róg pulpitu zawiera order book.

Spodziewaną czynnością wykonaną przez producenta było podpięcie pit.blockchain.com bezpośrednio pod portfel i platformę blockchain.com. Dzięki temu powołano ekosystem, który zapewni przeciętnemu traderowi wszystko co niezbędne do przeprowadzania transakcji. Do dyspozycji użytkownika oddano portfel, giełdę wymiany oraz opcję kupna albo wymiany kryptowaluty na pieniądz tradycyjny.

PIT ma zapewniać płynność na poziomie instytucjonalnym. Jest to zadanie tak zwanych market makers, czyli animatorów rynku. Mają oni zapewnić płynność w 26 parach tradingowych, które zakładają możliwość wymiany w modelu krypto-fiat oraz krypto-krypto. W skład dostępnych na giełdzie kryptowalut wchodzą między innymi: BTC, BCH, ETH, PAX, USTD, LTC. W przypadku walut tradycyjnych inwestorzy będą mogli wykorzystać USD, EUR, a niekiedy GBP.

Prowizje

Opłaty obowiązujące traderów korzystających z PIT to 0,14% prowizji Maker od każdej transakcji oraz 0,24% za opcję Taker. Prowizja powinna zmniejszać się w myśl zasady, że im więcej dokonuje się transakcji, tym mniejsze są ich koszty. Nie ma za to kosztów depozytowych dla przelewów SEPA (EUR) oraz Wire (USD).

Przy wypłacie środków przez SEPA użytkownik nie ponosi żadnych kosztów, przy czym minimalną kwotą jest 50 euro. Dla Wire opłaty wyglądają następująco: kraj -10 dolarów, poza granicami USA -30 dolarów. Limit wypłaty to 5 tysięcy dolarów.

PIT pozwala na handel z 240 miejsc na świecie, również z Polski. Jego infrastruktura bazuje na Equinix LD4, jednym z najbardziej niezawodnych centrów danych na świecie (także pod względem opóźnień). Ta infrastruktura komputerowa leży u podstaw wielu największych firm z sektora finansowego, technologicznego oraz mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.