Platforma Bakkt odnotowuje rekordowe wzrosty w jeden dzień

Bakkt, oferujący kontrakty terminowe na walutę cyfrową Bitcoin (BTC) odnotowuje spektakularne wyniki. Ilustracją tego faktu jest dzienny wolumen. W miniony piątek jego wzrost wynosił prawie 260% do ponad 10 milionów dolarów (USD).

Bakkt jest platformą służącą do zawierania tak zwanych futures, czyli kontraktów terminowych opartych na wirtualnych monetach Bitcoin (BTC). Rozpoczęła ona swoją działalność w ostatnim tygodniu września bieżącego roku. Bez wątpienia było to jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na rynku walut cyfrowych w 2019 roku. Z czego to wynikało? Już wyjaśniamy: właśnie z kontraktów terminowych (futures). To dzięki nim możliwa była ekspozycja portfela na rynek walut cyfrowych pozbawiona ryzyka depozytowego oraz wszelkiego rodzaju obaw o ewentualne utrudnienia ze strony instytucji nadzorczych. W przedsięwzięciu liczono głównie na aktywizację kapitału należącego do „grubych ryb”. W związku z czym oczekiwania stawiane platformie były bardzo duże.

Pierwsze dni działania platformy nie spełniły oczekiwań. Wartość zawartych kontraktów terminowych nie przekroczyła bowiem kwot rzędu nawet kilkuset tysięcy dolarów (USD). Wraz z upływającym czasem zainteresowanie Bakkt zdecydowanie wzrosło. Najlepszym dowodem na to jest wolumen, który w miniony piątek w porównaniu z wolumenem czwartkowym wzrósł bagatela o 257%. Wartość zawartych kontraktów futures wyniosła w przybliżeniu 10,3 milionów dolarów (USD). Czwartkowe wartości wynosiły natomiast około 2,5 miliona dolarów (USD). Środowy wzrost był jeszcze bardziej spektakularny, gdyż osiągnął 652% i opiewał na kwotę 4,8 miliona dolarów (USD). Powodując w ten sposób rekordowy szczyt.

Czy spektakularne wyniki Bakkt to zasługa działań strony chińskiej?

Zdaniem specjalistów rekordowe i zarazem niesamowite wyniki Bakkt to efekt pozytywnych wiadomości napływających z Chińskiej Republiki Ludowej. Jak powszechnie wiadomo pod koniec ubiegłego tygodnia Chiny oficjalnie ogłosiły, że przyjmują technologię blockchain. Warto w tym momencie wspomnieć, że sam prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wypowiedział się na temat szerszego wykorzystania wspomnianej wcześniej technologii. Właśnie dlatego za główną przyczynę rekordowych wzrostów Bakkt uznaje się działania podjęte przez wspomniane państwo.

Po ustaleniu nowych rekordów wzrostowych z ubiegłego tygodnia, Bakkt stanął w obliczu wygenerowania niespotykanego wcześniej poziomu obrotów. Ogromny wpływ na wyniki platformy w nadchodzących tygodniach może wywierać również zapowiedź rychłego uruchomienia przez Bakkt pierwszego regulowanego kontraktu na opcje futures na walucie cyfrowej Bitcoin (BTC). To nowatorskie rozwiązanie, umożliwi klientom platformy dostęp do dokonywania wyboru w jaki sposób będą rozliczać zawarte kontrakty. Platforma oferuje dwie opcje rozliczeniowe:

  • gotówkową jednoznaczną z tym, że po wygaśnięciu kontraktu futures klient otrzyma należny mu ekwiwalent fiat równoważny z jego wartością
  • rzeczywistą walutę cyfrową jednoznaczną z tym, że zamiast gotówki otrzyma równoważność kontraktu w kryptowalucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.