Polska giełda Coinquista wraca na rynek – Nowy Prezes

Po dużych perypetiach w przeszłości polska giełda kryptowalut Coinquista podejmuje kolejną próbę poważnego wejścia na rynek. Tym razem w nowym układzie personalnym i w innych warunkach prawnych.

Trudne początki polskiej giełdy

Po raz pierwszy o giełdzie Coinquista zrobiło się głośno na początku 2019 roku, gdy jej akcje zostały wyemitowane na platformie Beesfund. Wtedy jej założyciel Ireneusz Pukin próbował uruchomić przedsięwzięcie przy pomocy crowdfundingu udziałowego. W tamtym trudnym dla kryptowalut czasie nie udało się jednak zebrać wymaganej kwoty zbiórki, a wszystkie wpłacone środki musiały zostać zwrócone inwestorom. Kilka miesięcy później giełda jednak ruszyła, ale znów pojawiły się problemy z finansowaniem. Koszty  przerosły właścicieli, którzy podjęli decyzję o tymczasowym zawieszeniu platformy. Starali się oni jednak działać dalej, inwestując w prowadzenie giełdy własne pieniądze.

Coinquista wraca po dużych zmianach

Tym razem Coinquista postarała się także o silniejsze umocowanie prawne. Została wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego i uzyskała status małej instytucji płatniczej. W ślad za zmianami statusu prawnego szły także te kadrowe. Na nowego prezesa giełdy wybrano Michała Stryjewskiego, znanego jako szef firmy Unlimited zajmującej się kryptowalutami od dłuższego czasu. Zarząd został więc poszerzony, a Ireneusz Pukin wcale z niego nie odszedł i nadal jest członkiem władz firmy.

Dodatkowo giełda wzmocniła swoje szeregi pozyskując kolejne osoby na stanowiska: generalnego menedżera, opiekuna społeczności i szefa programistów. Zatrudnieni zostali także nowi pracownicy zajmujący się stroną graficzną projektu i publikacjami tekstowymi, a Coinquista nawiązała też współpracę z doświadczonym traderem, który wspomoże użytkowników swoimi analizami.

CoinCasso – polska giełda kryptowalut tworzy własny blockchain!

Coinquista – nowe zabezpieczenia i szata graficzna

Konsekwencją tych wszystkich zmian jest modyfikacja szaty graficznej samej platformy. Zawiera ona nowy interfejs, który zdaniem Coinquisty ma być dla użytkowników bardziej przejrzysty i czytelny. Nowe są ponadto zasady ochrony składanych depozytów. Zadba o nie firma Bitgo, która współpracuje z wieloma czołowymi firmami na rynku. Bitgo ubezpiecza wszystkie środki do kwoty 100 milionów dolarów i zapewnia, że większość aktywów cyfrowych przechowywana jest na tzw. zimnych portfelach, czyli offline, co zwiększa ich bezpieczeństwo, zamykając drogę dostępu do nich przez internet, którą można wykorzystać do ataku. Na samej giełdzie ma się znajdować tylko taka ilość kryptowalut, jaka jest niezbędna.

Stablecoin PLX dla niższych podatków

Zabezpieczenie wartości kryptowalut ma zapewnić coin PLX, gwarantujący stabilny kurs. Będzie on wymienny za polskie złote (PLN) w stosunku 1:1. To bardzo pomocne rozwiązanie z podatkowego punktu widzenia, bowiem obowiązek podatkowy powstaje dopiero po wymianie kryptowalut na walutę tradycyjną. Coinquista zamierza również wkrótce wprowadzić na podobnych zasadach stablecoiny EUX i USX, powiązane z kursem – odpowiednio – euro i dolara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.