Polski złoty na Binance. Binance rozszerza swoją działalność

Giełda Binance wprowadza na piętnaście nowych walut, z które istnieje możliwość zakupu kryptowalut na platformie.

Giełda Binance już od zgoła roku współpracuje z operatorem Simplex, który jest podmiotem w rodzaju pośrednika pomiędzy światem walut cyfrowych, a walutami fiducjarnymi. Od tamtej też pory zaistniała możliwość zakupu kryptowalut na giełdzie Binance za pomocą kart kredytowych oraz debetowych, opartych przede wszystkim o dolara amerykańskiego i euro.

PLN wśród nowych walut fiat na Binance

Pomimo tego, że rok 2019 nie był dla giełdy Binance zbyt pomyślny, platforma pozostała jedną z wiodących giełd kryptowalutowych świata i nie zamierza jedynie odcinać kuponów związanych z tym faktem, ale dąży do rozwoju i poszerzania zakresu swych usług oraz udogodnień dla swoich użytkowników. Po roku pomyślnej współpracy z operatorem płatności Simplex, oba podmioty zdecydowały o wprowadzeniu na Binance możliwości dokonywania zakupu kryptowalut za pomocą kolejnych piętnastu walut fiducjarnych.

Wykaz wszystkich nowych dostępnych walut fiducjarnych jest do wglądu w specjalnym komunikacie giełdy Binance odnośnie do tego tematu, ale godnymi zauważenia walutami fiducjarnymi są np. funt brytyjski (GBP), o którym można powiedzieć tyle, że aż dziw bierze, że jest wprowadzany dopiero teraz, frank szwajcarski (CHF), do którego można się odnieść podobnie, ale i turecka lira (TRY), rosyjski rubel (RUB), gdzie kryptowaluty są dość popularne, czy wreszcie waluta, która nas najbardziej interesuje, czyli polski złoty (PLN).

Która giełda kryptowalut dominuje na rynku?

Czy w związku z zaistniałym możemy się poczuć niejako nobilitowani? Niekoniecznie, gdyż to przecież wyłącznie biznes, ale ruch Binance świadczy o tym, że nasza złotówka jest uznawana w świecie za walutę poważną.

Jakie kryptowaluty możemy zatem zakupić bezpośrednio za naszego PLN-a, bez konieczności wymiany na USD czy Euro i narażania się na dodatkowe koszty? Otóż za złotówki, jak i dolary, euro oraz pozostałe dołączone waluty fiducjarne możemy zakupić bitcoin, bitcoin cash, ether, binance coin, litecoin oraz XRP.

Przy transakcjach z użyciem kart płatniczych jesteśmy niestety zobowiązani do opłat. Simplex, który jest operatorem wszystkich walut fiat, pobiera od każdej transakcji od 2 do 3 procent prowizji.

Ekspansja Binance

Binance jest uważana przez wielu obserwatorów rynku za jedną z najprężniej rozwijających się platform do wymiany walut cyfrowych, a i obecnie dochodzą do nas, wraz z upływającymi miesiącami coraz to nowe informacje o kolejnych wdrożeniach i ułatwieniach dla użytkowników. A przy tym Binance posiada również jeszcze jeden walor, a którym jest niewątpliwie słynny CZ, czyli Changpeng Zao, lider i prezes giełdy.

Polska giełda Coinquista wraca na rynek – Nowy Prezes

Platfoema zmierza wyraźnie, co pokazują również ostatnie wdrożenia do ekspansji ogólnoświatowej, zachęcając użytkowników kryptowalut z coraz to nowych terenów do tradingu za jej pośrednictwem. Jak już wspomniałem, możliwość zakupu kryptowalut przez Polaków za rodzimą walutę z całą pewnością obniży koszty operacji i na pewno jest to już jakieś ułatwienie, na które warto zwrócić uwagę. Ponadto firma rozwijająca się, a nie pozostająca w stagnacji, jest również platformą godną większego zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.