UPDATE! Cena Bitcoina to już prawie 14000 USD!

Zdawać by się mogło, że już nikt nie zadaje pytania “co to jest Bitcoin?”. To niekwestionowane złoto Internetu niezależne od banków czy instytucji rządowych, a także odporne na inflację. Przez to wszystko zyskuje w pojedynku z tradycyjnym środkiem płatności, a obecnie znów zaskakuje tym, ile jest warte! Jego cena zależy od popularności (popytu), użyteczności i trudności wydobycia (w tym popyt). Ostatnie doniesienia wskazują na prawdziwy rekord wartości Bitcoina na przestrzeni nawet kilku lat! Ile wynosi wartość Bitcoina?

Rekord ceny Bitcoina! Takiej wartości nie było od stycznia 2018 roku!

Najbardziej znana kryptowaluta na świecie po osiągnięciu rocznego sufitu na poziomie ok. 13 863 USD zanotowała znaczącą zmianę o prawie 1000 USD! Ta wiadomość nie mogła przejść obojętnie pośród obserwatorów rynku kryptowalut na świecie. To jednak nie wszystko! Po znaczącej korekcie Bitcoin podbił w górę i zachował stabilizację na etapie 13 281 USD! Od tego momentu można było zaobserwować niewielki trend wzrostowy (dzienny) w trakcie stabilnego procesu ożywienia kryptowaluty, a w piątek pułap prawie 13 680 USD. Na ostatni dzień października Bitcoin przeszedł samego siebie, a zwłaszcza swój dotychczasowy rekord, osiągając wycenę na poziomie 13 950 USD! To 5% wzrost na przestrzeni ostatniej doby!

Dobra passa Bitcoina! Jak prognozować jego wartość w najbliższych dniach?

Stały wzrost i zadowalające dla inwestorów wyniki Bitcoin posiada od marca 2020 roku. To wtedy, jak złośliwi mogą stwierdzić, odbił sie od dna (notował wtedy wynik najniższy od kwietnia 2019 r.) i pozbawił BTC wszystkich zysków jakie wypracował w ciągu ostatniego roku. Te ciemnie dni z pewnością Bitcoin ma już za sobą, ponieważ dzisiaj możemy z całą pewnością stwierdzić, że nasze złoto Internetu respektuje byczy kanał, który powstał od marca. To oznacza, że jeśli trend się utrzyma, największe wsparcie obecne na kanale może osiągnąć poziom 11 500 USD z widocznym i niewątpliwie znacznym oporem nawet ponad 14500 USD. Tak wysokich wyników Bitcoin nie wykazywał dobre 2 lata, bo podobne poziomy wartości kryptowaluty można było zanotować na początku 2018 roku, czyli wtedy, kiedy tak głośno było o Bitcoinie po pęknięciu bańki wzrostowej w 2017 roku.

Sprzedać czy czekać – co zrobić z posiadanym Bitcoinem?

Liczby wskazują na to, że Bitcoin znajduje się obecnie w strefie wykupienia – jego RSI wynosi ponad 70 pkt. Taka sytuacja nakazuje nam rozważnie podejść do przyszłej możliwej sprzedaży tej kryptowaluty. Rozsądek i ostrożność jest więc zdrowym zaleceniem na najbliższy okres. Podpowiadamy jednak, że obserwowane komunikaty dużych inwestycji finansowych i szeroko rozumiany sentyment rynkowy jest wyraźnym znakiem tego, że Bitcoin w najbliższym czasie utrzyma tendencję wzrostową i jego cena będzie stale rosnąć.

 

Niniejszy artykuł nie zawiera wyceny kryptowaluty ani żadnego istrumentu finansowego. Powyższe wnioski nie zostały oparte na żadnych metodach wyceny, nie określają także ryzyka inwestycyjnego, a całość i każdą z części artykułu nie stanowi rekomendacji zgodnej z:
– ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie  instrumentami finansowymi,
– rozporządzeniem w sprawie nadużyć na rynku, Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r.,
– dyrektywą 2003/6/WE PE i Rady UE,
– dyrektywami KUE o numerach 2003/124/WE, 2003/125/WE oraz 2004/72/WE,
– rozporządzeniem delegowanym KUE z dnia 25 kwietnia 2016 r. (uzup. dyrektywę PE i RUE 2014/65/UE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.