W Australii jest już dostępna giełda Gemini, ale bez stablecoina

Giełda Gemini to platforma umożliwiająca sprzedaż, kupno i przechowywanie kryptowalut. Jej właścicielami są bracia Tyler i Cameron Winklevoss, którzy postanowili rozszerzyć swoją działalność na Australię, tym samym czyniąc ją szóstym krajem poza USA, w którym można handlować na Gemini.

5 kryptowalut

21 sierpnia mieszkańcy Australii zostali poinformowani, że mogą pobrać mobilną aplikację Gemini (kompatybilna z systemami Android i iOS) na swoje urządzenia. Dostępne są tam kryptowaluty takie jak Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BCH), ale nie ma wśród nich stablecoina Gemini dolar (GUSD) – dla niewtajemniczonych stablecoiny to cyfrowe waluty o minimalnej zmienności cenowej lub z zasady nie podlegające wahaniom kursu, których główną funkcją jest wspomaganie bezpieczeństwa handlu i ułatwianie inwestowania w inne kryptowaluty.

Z usług giełdy Geminii można korzystać nie tylko w Australii, jest też dostępna w Anglii, Korei Południowej, Hongkongu, Singapurze, Waszyngtonie D.C. Portoryko i 49 stanach USA.

Jak donosi portal Coinmarketcap, to giełda o średnim dobowym wolumenie w kwocie 35,8 mld USD, co czyni ją pod względem obrotów 81. giełdą na świecie. Obecnie to tzw. trust company – firma powiernicza, którą reguluje Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork. Gemini powstała w 2014 r. i jako pierwsza na świecie dała możliwość handlu Ethereum.

Wybitny ekspert cyberbezpieczeństwa z dwudziestoletnim doświadczeniem, David Damato (wcześniej pracował jako dyrektor bezpieczeństwa w Tanium), w tym tygodniu został zatrudniony przez giełdę Gemini, firma wysłała też zgłoszenie do Agencji Regulacyjnej Instytucji Finansowych (FINRA) z prośbą o uzyskanie licencji maklera-dealera, która pozwoli udzielać zainteresowanym papiery wartościowe na blockchainie i umożliwi działanie jako alternatywny system obrotu.

Giełda Gemini planuje przyłączyć się do Stowarzyszenia Libra

Stowarzyszenie Libra to pozarządowa organizacja powstała z ramienia Facebooka, z którym w ostatnim czasie negocjują bracia Winklevoss – chcą przystąpić do Libry, udzielili również wywiadu CNBC, w którym wyrazili opinię, że planowane wprowadzenie kryptowalut przez Stowarzyszenie i Facebooka wpłynie pozytywnie na cały rynek i może “odczarować” samo słowo kryptowaluty.

Wierzą też, że w przyszłości każda firma działająca w zakresie nowych technologii w przeciągu kilku lat wprowadzi swoją własną kryptowalutę. Ich zdaniem Facebook nie zacznie kopiować ich projektu Gemini, ponieważ w ramach rynku który tworzy, może być też notowane samo Stowarzyszenie Libra.

Tyler Winklevoss powiedział:

Jesteśmy podekscytowani poszerzaniem naszej działalności i tym, że stajemy się widoczni na międzynarodowym rynku, dając Australijczykom możliwość bezpiecznego i sprawdzonego handlu kryptowalutami. Sprawiliśmy, że Gemini zyskało zaufanie w kwestii nowoczesnych technologii i mamy zamiar pokazać, że również w Australii jesteśmy godni zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.