Giełda Binance
4.5

Giełda Binance

Binance pobiera prowizję około 0,1% przy każdej transakcji.

W tej chwili rynek wymiany walut cyfrowych jest wypełniony szeroką gamą opcji, dlatego wybór odpowiedniej platformy wymiany lub obrotu może być bardzo kłopotliwy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników kryptowaluty.

Kryptowaluty stały się w ostatnich latach bardzo popularną formą inwestycji, dlatego nikogo nie powinien dziwić duży wybór platform, które umożliwiają dokonywanie transakcji. Jedną z nich jest Binance.

Binance kto stoi za projektem

Binance to popularna giełda kryptowalut, która została uruchomiona w Chinach, ale podobnie jak wiele innych giełd kryptowalut, zdecydowała się niedawno na przenosiny do Malty, gdzie obowiązuje przyjazne kryptowalutom prawo. Pomimo tego, że Binance jest stosunkowo krótko na rynku, dzięki profesjonalizmowi, niskim oplątom oraz wielu opcjom inwestycji, szybko stała się popularną opcją.

Binance, jedna z najmłodszych giełd kryptowalut, które operują na dużą skalę, została otwarta w lipcu 2017 roku w Chinach. Szybki sukces może być zaskoczeniem, jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że założyciele pracowali wcześniej przy tworzeniu innych giełd, sprawa stanie się znacznie prostsza do wytłumaczenia. Binance swoją pozycję w czołówce światowych kryptowalut zawdzięcza łatwej obsłudze, niskim opłatom za transakcje oraz dostępności w wielu językach (niestety bez polskiego).

Binance wady i zalety

Bezpieczeństwo giełdy Binance jest oceniane jest jako dobre, chociaż, prawdą jest, że giełda doświadczyła poważnego ataku hakerskiego w maju 2019 roku. Binance zachęca użytkowników do włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) przy użyciu uwierzytelniania Google Authenticator lub SMS. Innym środkiem wspomagającym zachowanie bezpieczeństwa jest konfiguracja kodu antyphisingowego.

Więcej pomocnych informacji można znaleźć w FAQ, które zostało stworzone na potrzeby użytkowników giełdy. Warto pamiętać o tym, że wszystkie transakcje wymagają potwierdzenia mailowego. Binance wykorzystuje najnowsze rozwiązania, jeżeli chodzi o zapewnianie bezpieczeństwa. System polega na sztucznej inteligencji, która analizuje ogromne zbiory danych oraz stale prowadzi badania pod kątem wykrycia podejrzanych działań na giełdzie.

Binance udowodniło także, że potrafi zadbać o interesy inwestorów, nawet w momencie prawdziwego zagrożenia. W 2018 roku doszło do włamań, które jednak zostały odwrócone. Od lipca 2018 roku funkcjonuje również specjalny fundusz aktywów, który wypłaca pieniądze w razie poważnego włamania.

Binance weryfikacja i bezpieczeństwo

Użyteczność jest jedną z największych zalet giełdy Binance. Strona internetowa i strony transakcyjne są łatwe w nawigacji i przejrzyste dla każdego użytkownika, podobnie jak inne opcje handlowe. Giełda zapewnia również możliwość przechodzenia między ekranami transakcyjnymi dzięki czemu bardziej doświadczeni inwestorzy mogą korzystać ze znacznie szerszego zakresu danych z poziomu pojedynczego ekranu.

Bardzo szybka jest również weryfikacja, na którą odpowiedzialne osoby reagują niemal natychmiastowo. Mimo że Binance nie posiada specjalnej telefonicznej linii obsługi klienta, to niezawodny system internetowy sprawia, że inwestorzy zawsze mogą liczyć na szybką pomoc. Dużym atutem giełdy jest również to, że oferuje dostęp na urządzeniach mobilnych poprzez aplikacje na Androida i iOS.

Binance prowizje i limity

Jedną z rzeczy, na którą zawsze trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru giełdy kryptowalut, na której chcemy inwestować są komisje oraz limity. Binance pobiera zazwyczaj prowizję, która wynosi około 0,1% przy każdej transakcji. Zniżkę otrzymują osoby, które wykorzystują do opłat tokeny Binance. Wszystko to sprawia, że opłaty dodatkowe na Binance są jednymi z najniższych na rynku. Sprawa nieco się komplikuje, jeżeli chodzi o wypłaty, ponieważ każda z kryptowalut posiada swoje własne komisje.

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że na giełdzie Binance na próżno szukać limitów. Nie obowiązuje limit transferów oraz wysokości depozytu. Aby mieć dostęp do pełni możliwości, konieczna jest jednak weryfikacja, która poza podaniem dokładnych danych osobowych, wymaga również wysłania zdjęcia z trzymanym przy twarzy dokumentem tożsamości.


Najpopularniejsza światowa Giełda
Nie obowiązuje limit transferów oraz wysokości depozytu
Binance wykorzystuje najnowsze rozwiązania bezpieczeństwa.
5.0
Bezpieczeństwo
4.0
Potencjał
4.0
Wiarygodność
5.0
Rozpoznawalność
4.5 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.