Giełda BitBay
4.8

Giełda BitBay

Popularność giełdy wynika głównie z reguł bezpieczeństw

Wkraczając do świata kryptowalut każdy z użytkowników zacznie z nimi przygodę od jednego fundamentalnego pytania- jaką giełdę kryptowalut wybrać. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wraz z powstaniem dziewiczej waluty Bitcoin, wiele osób z branży finansów wyczuło w tej nowości pomysł na biznes, czyli strukturę, która będzie w sprawny, zero-jedynkowy sposób obsługiwać transakcje kupna-sprzedaży kryptowalut.

Efektem sporego zainteresowania cyfrowymi walutami jest wejście na rynek kilkadziesiąt giełd o zróżnicowanej ofercie w zależności od potrzeb użytkownika. Ilość giełd kryptowalutowych może przytłaczać, jednak przy wyborze optymalnego dla nas miejsca okaże się, że nie wszyscy gracze w tej zabawie są uczciwi.

Postawić sobie można zatem pytanie: która giełda zapewni mi bezpieczeństwo? Bo w dużej mierze, wokół bezpieczeństwa zbudować możemy swój sukces w obrocie kryptowalutami. Odpowiedź brzmi: Bitbay.net

Bitbay – kto stoi za projektem? Czy giełda Bitbay jest bezpieczna?

Aby móc więcej powiedzieć o giełdzie Bitbay, należy nieco “prześwietlić” tę firmę. W obliczu niedawnych krachów na rynku giełd kryptowalutowych warto dowiedzieć się nieco więcej o naszym przyszłym kompanie w podróży przez cyfrowe pieniądze, aby przede wszystkim uniknąć rozczarowań, których mogliśmy uniknąć, wykonując wcześniej krótki research w sieci.

Giełda Bitbay powstała z inicjatywy młodego przedsiębiorcy Sylwestra Suszka, który w 2014 roku w Katowicach założył, jak się później okazało największą giełdę kryptowalut w Polsce i jedną z bardziej znanych na świecie.

CEO Bitbay, mimo iż jest osobą młodą, już podczas zakładania Bitbay mógł pochwalić się współtworzeniem innych firm z sektora finansowego.

Pierwsza wersja Bitbay była nieco okrojonym z możliwości tworem, jednak wraz z rozwojem projektu platformę zaopatrzono w profesjonalne narzędzia traderskie, nowy zestaw kryptowalut(np.Litecoin czy Etherum) oraz najważniejsze z punktu widzenia użytkownika- zoptymalizowano procedury dotyczące szeroko pojętego korzystania z platformy Bitbay.

Firma po pierwszym roku działalności zatrudniała już ponad 30 pracowników oraz przekroczyła obszar działalności z Polski, tworząc oddział w Holandii. Kolejne lata zaowocowały ponad podwójnym wzrostem liczby pracowników i wprowadzeniem obsługi w wielu językach m.in rosyjskim, hiszpańskim francuskim czy niemieckim.

Spółka zarejestrowana jest na Malcie i posiada wszelkie certyfikaty oraz pozwolenia na prowadzenie działalności w zakresie obrotu kryptowalutami.

Bitbay- wady i zalety platformy

Zalety giełdy Bitbay to przede wszystkim:

 • możliwość kupna walut za złotówki, euro i dolary za pomocą przelewu lub karty kredytowej/debetowej
 • dostęp mobilny i internetowy
 • infolinia czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00
 • największy w Polsce wybór kryptowalut
 • doświadczony i zaufany zespół
 • “transparentność”
 • gwarancja bezpieczeństwa(weryfikacja, logowanie za pomocą Google Authenticator)

Ponadto Bitbay to:

 • błyskawiczne wpłaty oraz wypłaty
 • darmowe prowadzenie konta
 • wymiana walut również między użytkownikami
 • wiele narzędzi w jednym: giełda, kantor, portfele i inwestycje

Wadą giełdy Bitbay może być znaczna prowizja wypłaty kryptowalut, która zależy od formy wypłaty, a o jej wysokości dowiadujemy się tuż przed zatwierdzeniem operacji lub wcześniej z tabeli opłat i prowizji.

Bitbay prowizje- ile tracę przy obrocie kryptowalutami?

Jako, że prowadzenie konta jest darmowe, rzeczą oczywistą jest, że serwis będzie chciał zarobić na innych typach transakcji.

I tak za złożenie oferty na giełdzie przyjdzie nam zapłacić minimum 0.17% oferowanej ilości waluty.

Za sprzedaż lub kupno oferty zapłacimy od 0.25%. Wpłata na portfel cyfrowej waluty lub za pomocą przelewu bankowego nie wiąże się z żadną opłatą, jednak sytuacja zmienia się gdy skorzystamy z usługi Ekspres Poczta Polska 24/7, wówczas zostaniemy obciążeni 2% kwoty operacji.

Wypłata kryptowaluty kosztuje 10 PLN, jeśli wybierzemy wypłatę z bankomacie przy użyciu kodu SMS. Tradycyjny przelew to koszt zaledwie 4 PLN, natomiast wypłacając poszczególną walutę warto zapoznać się z Tabelą Opłat i Prowizji w tym zakresie, np. wypłata Bitcoina to opłata 0.00045.

 

Bitbay- weryfikacja tożsamości- jak wygląda proces potwierdzania danych na giełdzie Bitbay?

Aby uzyskać pełną funkcjonalność serwisu, giełda wymaga potwierdzenia naszej tożsamości. W pierwszym kroku zostaniemy poproszeni o potwierdzenie numeru telefonu. Na wskazany przez nas numer zostanie wysłany kod SMS, którym autoryzujemy się na stronie. Dalszy etap to 4 zakładki: Dane osobowe, Potwierdzenie adresu, Oświadczenia i Potwierdzenie tożsamości.

Do przejścia całego procesu weryfikacji będzie nam potrzebny dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo zostaniemy poproszeni o przesłanie dokumentu potwierdzający adres, którym może być np. rachunek za prąd, umowa kredytowa lub potwierdzenie wykonania przelewu, którego jesteśmy nadawcą.

Po zatwierdzeniu dokumentów należy również zaznaczyć pola z wyrażeniem zgody przy oświadczeniach. Poprawność weryfikacji, a zarazem zakończenie jej procesu, odbywa się za pośrednictwem przesłania na nasz adres mailowy informacji o pozytywnym ukończeniu niezbędnych czynności weryfikacyjnych. Zweryfikowane konto uzyskuje automatycznie dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu.

Jeśli z jakiegoś powodu weryfikacja zostanie odrzucona- nie należy się obawiać, ponieważ zespół Bitbay wskaże nam gdzie tkwi problem, a my będziemy mogli przystąpić do weryfikacji jeszcze raz bez konsekwencji.

Bitbay opinie o platformie- co sądzą użytkownicy o Bitbay?

Bitbay wyrobił sobie duże zaufanie, głównie przez transparentność całego zespołu zarządzającego. Znacząca większość użytkowników wybiera Bitbay, a jest to efekt doskonałego rozwoju platformy, która oferuje na prawdę uczciwe warunki współpracy i dostęp do niespotykanej na innych polskich giełdach liczby walut cyfrowych.

Popularność giełdy wynika głównie z reguł bezpieczeństwa jakie zapewnia firma swoim użytkownikom. Ponadto na bieżąco wprowadzone są innowacje, które wpływają na intuicyjne obsługiwanie wszelkich systemów dostępnych w ramach całej giełdy.

Polska giełda szanowana jest za brak opłat za prowadzenie konta, szybkość wypłat oraz niemal natychmiastową reakcję supportu na wszelkie problemy swoich klientów.


Największa Polska Giełda
Giełda Bitbay to gwarancja bezpieczeństwa.
Infolinia czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00
5.0
Bezpieczeństwo
4.0
Potencjał
5.0
Wiarygodność
5.0
Rozpoznawalność
4.8 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.