Bitcoin
0.0

Bitcoin

Handel kryptowalutami to obecnie temat, który znajduje się bardzo na czasie. A jeżeli kryptowaluty, to pierwszym co przychodzi do głowy zarówno doswiadczonym graczom, jak i początkującym są Bitcony. Kryptowaluta, o której po raz pierwszy świat usłyszał w 2008 roku, jest dziś na ustach wszystkich, dlatego dziś zajmujemy się jej głębszym opisaniem.

Bitcoin czym jest?

Zacznijmy od krótkiej definicji zanim zajmiemy się szerszym opisaniem największej światowej kryptowaluty. Z definicji Bitcoin to kryptowaluta, czyli forma elektronicznej gotówki. Jest to zdecentralizowana waluta cyfrowa bez banku centralnego lub pojedynczego administratora, którą można przesyłać od użytkownika do użytkownika w sieci blockchain peer-to-peer bez potrzeby pośredników.

Nic dziwnego, że Bitcoin pojawił się w 2008 roku tuż po tym, jak Occupy Wall Street oskarżyło duże banki o niewłaściwe wykorzystywanie pieniędzy pożyczkobiorców, oszukiwanie klientów, fałszowanie systemu i pobieranie oszałamiających opłat. Pionierzy Bitcoin chcieli wyeliminować pośrednika, anulować opłaty odsetkowe i uczynić transakcje przejrzystymi, aby pokonać korupcję i obniżyć opłaty. Stworzyli zdecentralizowany system, w którym możesz kontrolować swoje fundusze i wiedzieć, co się dzieje.

Bitcoin zaszedł daleko w stosunkowo krótkim czasie. Na całym świecie firmy, od REEDS Jewellers, dużej sieci biżuterii w USA, po prywatny szpital w Warszawie w Polsce, akceptują swoją walutę. Promują je również takie firmy jak Dell, Expedia, PayPal i Microsoft. Problemy obejmują jedynie złodziei hakujących konta, wahania waluty i opóźnienia transakcji. Z drugiej strony ludzie w krajach trzeciego świata mogą znaleźć Bitcoin jako najbardziej niezawodny kanał do przekazywania lub otrzymywania pieniędzy. Nie można jednak ukryć, że Bitcoin jest świetną okazją do zainwestowania.

Bitcoin kto jest twórcą?

Bitcoin został stworzony przez Satoshi Nakamoto (osoba znana pod takim pseudonimem), którego nikt nie był w stanie jednoznacznie połączyć się z faktyczną osobą lub grupą ludzi do dziś. Nakamoto zniknął z Internetu w 2011 roku, pozostawiając niewiele wskazówek na temat tego, kim mógł być. Na wczesnym forum bitcointalk Satoshi powiedział, że rozpoczął pracę nad Bitcoinem w 2007 roku, dwa lata przed wydobyciem pierwszego bloku.

Nakamoto był członkiem bloku Genesis, otrzymując pierwsze 50 bitcoinów, jakie kiedykolwiek wprowadzono do obiegu. BitMEX Research opublikował analizę dotyczącą pierwszych dni wydobywania Bitcoinów i stwierdził, że „ktoś” wydobył 700 000 monet. Chociaż wielu zakłada, że był to Satoshi, oficjalnie pozostaje to niepotwierdzone. Można sobie tylko wyobrazić sławę, jaką otrzymałby Satoshi Nakamoto, gdyby jego tożsamość kiedykolwiek wyszła na jaw, nie wspominając już o ogromnym bogactwie. 

Bitcoin na jakiej giełdzie kupić?

Binance

Binance to giełda kryptowalut z siedzibą na Malcie. Ma bardzo niskie opłaty, zaledwie 0,05% na transakcję. Obsługuje wiele kryptowalut i ma swoją stronę dostępną w wielu językach, takich jak chiński, angielski, koreański, hiszpański, japoński, rosyjski i francuski. Po zakupie Litecoin, Bitcoin lub Ethereum można użyć Binance, aby następnie przekonwertować jedną z tych trzech monet na prawie każdą dowolną kryptowalutę.

Coinbase

Coinbase to największy na świecie broker Bitcoin (BTC). Oferuje łatwy i szybki sposób dla nowych użytkowników na zakup bitcoinów, ethereum, litecoin i wielu innych monet. Coinbase obsługuje klientów w ponad 30 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Europie (oprócz Niemiec), Wielkiej Brytanii, Singapurze, Kanadzie i Australii. Klienci w wyżej wymienionych krajach mogą kupić kryptowalutę za pomocą karty debetowej, przelewu bankowego, przelewu SEPA i innych.

Cex.io

Cex.io zapewnia szeroki zakres usług związanych z używaniem bitcoinów i innych kryptowalut. Platforma pozwala użytkownikom łatwo handlować pieniędzmi za pomocą kryptowalut. Dla tych, którzy chcą profesjonalnie handlować bitcoinami, platforma oferuje spersonalizowane i przyjazne dla użytkownika kokpity transakcyjne oraz handel depozytami zabezpieczającymi. Witryna Cex.io jest bezpieczna, a kryptowaluty można przechowywać w bezpiecznej chłodni. 

Bitcoin jakie prognozy?

Prognozy odnośnie Bitcoina są bardzo różne i niemal stale się zmieniają. Jeszcze kilka tygodni temu, ceny Bitcoina stale szły w górę i miały sięgnąć jedną z wyższych wartości w historii. Dużo zmieniło jednak wystąpienie Donalda Trumpa, który w negatywnym tonie wypowiedział się o inwestycjach w kryptowaluty, co spowodowało delikatny spadek cen. W dłuższej perspektywie inwestowanie w kryptowaluty, w szczególności w Bitcoin wydaje się być bardzo perspektywiczne. 

0.0 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.