Giełda BitMEX
3.5

Giełda BitMEX

BitMEX nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty.

Nie da się ukryć, że obecna moda na inwestowanie w kryptowluty nie wydaje się zmierzać do końca. Z tego powodu przygotowaliśmy przedstawienie kolejnej znaczącej na światowym rynku giełdy kryptowalut- BitMEX.

BitMEX kto stoi za projektem

BitMEX, platforma obrotu kryptowalutami P2P, której właścicielem jest HDR Global Trading Limited, ma swoją siedzibę w Hongkongu. Mimo tego, że jak dotąd BitMEX nie jest zarejestrowany w żadnej komisji legislacyjnej, to giełda ta jest uważana za godną zaufania. Ponadto BitMEX podejmuje szeroką listę kroków i wykorzystuje liczne środki bezpieczeństwa w celu ochrony zasobów cyfrowych swoich klientów.

BitMEX, założona przez HDR Global Trading Limited (które z kolei zostało założone przez byłych bankierów Arthura Hayesa, Samuela Reeda i Bena Delo) w 2014 roku, jest platformą handlową działającą na całym świecie i zarejestrowaną na Seszelach (główna siedziba znajduje się natomiast w Hongkongu). Bitcoin Mercantile Exchange, BitMEX jest jedną z największych obecnie działających platform transakcyjnych Bitcoin, z dziennym wolumenem obrotu ponad 35 000 BTC i ponad 540 000 dostępami miesięcznie oraz historią handlową Bitcoinów o wartości ponad 34 miliardów USD.

BitMEX wady i zalety

W przeciwieństwie do wielu innych giełd handlowych, BitMEX akceptuje tylko depozyty za pośrednictwem Bitcoin, które można następnie wykorzystać do zakupu różnych innych kryptowalut. BitMEX specjalizuje się w skomplikowanych operacjach finansowych, takich jak handel depozytami zabezpieczającymi, który polega na dźwigni finansowej. Podobnie jak wiele giełd działających za pośrednictwem kryptowalut, BitMEX jest obecnie nieuregulowany w żadnej jurysdykcji.

BitMEX Exchange bezpieczeństwo

Tak. BitMEX jest uważany za godną zaufania platformę do wymiany kryptowalut. Chroni konto użytkowników korzystających z 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe), dzięki czemu hakerzy nie mają łatwego dostępu do informacji. Dodatkowo BitMEX zapewnia opcję Przypisania IP, dzięki czemu użytkownicy są powiadamiani, jeśli logowanie zostanie wykonane z nieznanego urządzenia. Użytkownicy mogą również korzystać z szyfrowania PGP, aby uniknąć spamu.

BitMEX przechowuje wszystkie Bitcoiny w portfelu z wieloma podpisami w chłodniach, aby zapewnić maksymalną ochronę środków klienta. Za każdym razem, gdy klient składa żądanie wypłaty, jest ono ręcznie weryfikowane przez dwóch pracowników BitMEX w celu ich zatwierdzenia. Co więcej, wymiana BitMEX nigdy nie przechowuje żadnych kluczy prywatnych na swoich serwerach w chmurze.

BitMEX prowizje

W tradycyjnym handlu BitMEX ma prosty harmonogram opłat. Jak zauważono, pod względem oferowanej dźwigni, BitMEX oferuje dźwignię do 100%, przy czym kwota rabatu zależy od produktu. Należy jednak zauważyć, że handel przy najwyższych dźwigniach finansowych jest przeznaczony dla profesjonalnych inwestorów, którzy znają się na spekulacjach. Cały wykres opłat i komisji na giełdzie BitMEX jest dosyć skomplikowany, dlatego polecamy zapoznać się z tabelą widniejącą na głównej stronie witryny.

BitMEX Wpłaty i wypłaty

BitMEX nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty. Jednak przy wypłacaniu Bitcoin minimalna opłata sieciowa zależy od obciążenia blockchain. Jedynymi kosztami są zatem koszty banków lub sieci kryptowalut.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, BitMEX przyjmuje jedynie depozyty w Bitcoinach, dlatego Bitcoin służy jako zabezpieczenie kontraktów handlowych, niezależnie od tego, czy transakcja dotyczy Bitcoin, czy nie. Minimalny depozyt wynosi 0,001 BTC. Nie ma ograniczeń dotyczących wypłat, ale one również mogą odbywać się tylko w Bitcoinach. Aby dokonać wypłaty, wystarczy, że użytkownicy wpiszą kwotę do wypłaty i adres portfela, aby dokończyć przelew.

Depozyty w BitMex

Wpłaty można dokonywać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jednak są one przetwarzane ręcznie raz dziennie. Ręcznie przetwarzane wypłaty mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa funduszy użytkowników poprzez zapewnienie dodatkowego czasu (i powiadomienia e-mailem) na anulowanie wszelkich fałszywych wniosków o wypłatę, a także omijanie korzystania z automatycznych systemów.


Platforma do obrotu kryptowalutami
BitMEX jest uważany za godną zaufania platformę
Przechowują wszystkie Bitcoiny w portfelu z wieloma podpisami w chłodniach
4.0
Bezpieczeństwo
3.0
Potencjał
3.0
Wiarygodność
4.0
Rozpoznawalność
3.5 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.