Giełda Changelly
4.3

Giełda Changelly

Changelly oferuje korzystne kursy wymiany kryptowalut

Osoby handlujące kryptowalutami przyjmują różne kryteria dla swoich inwestycji. Jednym z nich jest cena. Podobne założenie przyświeca twórcy giełdy wymiany kryptowalut Changelly. Opinie na jej temat są pozytywne, dlatego warto przyjrzeć się jej nieco bliżej.

Changelly – kto stoi za projektem

Changelly to niezabezpieczająca platforma szybkiej wymiany kryptowalut, co oznacza, że środki użytkowników nie są umieszczane na platformie. Usługa działa raczej jako pośrednik między giełdami krypto a użytkownikami, oferując dostęp do ponad 150 kryptowalut. Misją firmy jest ułatwienie procesu wymiany wszystkim tym, którzy chcą inwestować w kryptowalutę. Działające od 2015 r. platforma i jej aplikacja mobilna przyciągają ponad milion odwiedzających miesięcznie – korzystają oni z wysokich limitów, szybkich transakcji i całodobowego wsparcia.

Changelly oferuje intuicyjny interfejs, bezpieczne transakcje i korzystne kursy wymiany. W jej ramach użytkownicy mają dostęp do API oraz widgetu płatności dedykowanych dowolnej usłudze krypto – takiej, która chce zwiększyć liczbę klientów i umożliwić im sprawniejsze wykorzystanie swoich funkcjonalności. MyEtherWallet, Exodus, Binance, BRD, Edge, Coinomi, Trezor, Ledger, Enjin, Coinpayments, Huobi Wallet to jedne z wielu dużych firm, które zdecydowały się na współpracę z Changelly. Kto stoi za projektem? Eric Benz, posiadający dziesięcioletnie doświadczenie w Financial Technology, od 2012 roku zaangażowany w wiele projektów wykorzystujących blockchain.

Changelly – wady i zalety

Platforma oferuje możliwość niemalże anonimowego handlowania kryptowalutami. Do wymiany potrzeba jedynie adresu mailowego – dane osobowe nie są wymagane. Dodatkową zaletą jest również fakt, że giełda nie stawia ograniczeń co par kryptowalut, które chce się sprzedać lub kupić. Oznacza to, że daje ona sposobność do wymiany pieniądza cyfrowego po najlepszych cenach zachowując anonimowość traderów korzystających z Changelly. Wady i zalety – to określenie wydaje się nie pasować do tej platformy, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się tutaj proste: sposób rejestracji, funkcjonalności, brak problemów z wymianą kryptowalut. Zobaczmy zatem, jak wygląda weryfikacja.

Weryfikowanie użytkowników

Jedną z najważniejszych korzyści jest sposób rejestracji. Wystarczy być posiadaczem konta w sieci społecznościowej (Facebook, Twitter) lub Google +, wprowadza się hasło i można zacząć działać na Changelly. Weryfikacja? Nie jest w żaden sposób przeprowadzana, ponieważ nie ma tutaj takiej potrzeby. Dodatkowo jednak w trakcie rejestrowania się, użytkownik ma możliwość skorzystania z opcji uwierzytelniania dwuskładnikowego. Zarejestrowanie się trwa kilka sekund, a potwierdzenie konta odbywa się jedynie poprzez klikniecie na link wysłany z domeny Changelly. Weryfikacja, jeśli w taki sposób możemy ją określić, jest zatem bardzo prosta.

Changelly – prowizje

Platforma chwali się tym, że oferuje bardzo korzystne kursy wymiany kryptowalut. Dzieje się to dzięki specjalnie zaprojektowanym algorytmom, które pozwalają na wyselekcjonowanie najlepszych ofert kupna lub sprzedaży z wielu giełd wymiany pieniądza cyfrowego po to, aby zaoferować je użytkownikom Changelly. Prowizje za przeprowadzanie transakcji są także bardzo korzystne. Opłaty te są bowiem statyczne, co oznacza, że za swoje usługi giełda ta pobiera taką samą stawkę, czyli 0,5% za każdą transakcję, co jest o wiele tańszą opcją niż w przypadku innych, równie popularnych, platform. Co bardzo ważne, stawka ta jest stała bez względu na to, jaką kwotą operują użytkownicy, a to oznacza, że osoba posiadająca kilkaset dolarów zapłaci taki sam procent opłaty jak ktoś, kto dysponuje setkami tysięcy dolarów. Dla porównania, na innych giełdach taksa jest elastyczna i rośnie wraz ze zwiększającymi się nakładami finansowymi.

Co mówią użytkownicy?

Co z reputacją Changelly? Opinie pojawiające się na wielu portalach poświęconych giełdom pieniądza cyfrowego są dobre, a sama platforma staje się coraz bardziej popularna wśród użytkowników. Z pewnością wiarygodności dodaje mu również to, że takie tuzy świata krypto jak CoinMarketCap korzystają z jego rozwiązań.Podobnie wydają się myśleć inwestorzy. Przeszukując rankingi dla traderów również można natknąć się na bardzo wysokie oceny.


Anonimowa plaforma handlowa
Niezabezpieczająca platforma szybkiej wymiany
Do logowania wykorzystujemy konto w serwisie społecznościowym
4.0
Bezpieczeństwo
4.0
Potencjał
5.0
Wiarygodność
4.0
Rozpoznawalność
4.3 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.