Giełda Coinbase
4.5

Giełda Coinbase

Coinbase pobiera opłaty w zakresie od około 1,49% do 3,99%

W związku z rosnącym zainteresowaniem inwestycjami w kryptowaluty w tym roku, coraz więcej osób poszukuje optymalnego miejsca do rozpoczęcia grania na giełdzie kryptowalut. Jedną z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych takich giełd jest Coinbase.

Coinbase kto stoi za projektem

Uruchomiony w San Francisco w 2012 roku, Coinbase działa w 32 krajach i obsługuje ponad 12 milionów klientów, którzy wymieniają ponad 40 miliardów dolarów w walutach cyfrowych. Do 2013 r. Coinbase był najlepiej finansowanym startupem sprzedającym Bitcoin, a także największą giełdą kryptowalut na świecie.

W przeciwieństwie do innych giełd, które wymagają od użytkowników handlu na rynku, Coinbase pozwala użytkownikom handlować swoją kryptowalutą po ustalonej cenie, która jest oparta na ich wartości rynkowej, dzięki czemu na Coinbase użytkownicy mogą kupować kryptowaluty szybciej niż na innych giełdach. Coinbase to także jedna z niewielu giełd kryptowalut, które akceptują karty kredytowe (oprócz przelewów bankowych).

Coinbase prowizje

Coinbase pobiera opłaty w zakresie od około 1,49% do 3,99%, w zależności od metody płatności. Najwyższe komisje pobierane są w przypadku płacenia poprzez kartę kredytową. Opłaty za Coinbase są na ogół niższe niż w przypadku innych konkurentów, którzy działają w podobnym modelu biznesowym, takich jak Coinmama lub CEX.

Obecnie Coinbase pozwala tylko użytkownikom kupować Bitcoin, Ethereum i Litecoin, chociaż szefostwo zapowiedziało, że planuje dodać więcej walut do platformy. W odniesieniu do głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin Cash i Bitcoin Gold, Coinbase oświadczyło, że będzie oferować transakcje na nich tylko wtedy, gdy będą istniały gwarancje bezpieczeństwa. Ponadto Coinbase obsługuje giełdę Coinbase Pro, która przeznaczona jest dla profesjonalnych inwestorów.

Coinbase bezpieczeństwo

Coinbase jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych obecnie dostępnych platform. Po pierwsze, Coinbase ma siedzibę w USA i dlatego jest zobowiązany do przestrzegania prawa stanowego i federalnego USA. Jest to duża przewaga, jeżeli chodzi o wiarygodność, jeżeli porównamy platformę do konkurentów, którzy prowadzą swoje działalności w państwa, gdzie obowiazują znacznie łagodniejsze przepisy.

Coinbase aktywnie kontynuuje dyskusje z organami regulacyjnymi, aby udowodnić, że zapewniają oni otwarty i innowacyjny system finansowy, a niektórzy uważają, że regulacja Coinbase przywróciła zaufanie do kryptowalut po upadku Mt Gox. Jeśli chodzi o przechowywanie funduszy, Coinbase jest przejrzysty w zakresie swoich metod. Giełda oddziela środki klientów od funduszy operacyjnych spółki, przy czym Coinbase oświadcza na swojej stronie internetowej, że wszelkie środki przechowywane w imieniu klientów są przechowywane na powierniczych rachunkach bankowych.

Jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut, Coinbase twierdzi, że 98% funduszy kryptowalutowych klientów i przechowywanych offline, zabezpieczone jest za pośrednictwem portfeli sprzętowych i skrytkach przechowywanych w skarbcach i sejfach na całym świecie. Coinbase oferuje klientom metodę uwierzytelniania dwuskładnikowego, która może odbywać się za pomocą wiadomości SMS na telefon lub aplikacji innych firm, takich jak Google Authenticator lub Duo. Ponadto Coinbase powiadamia użytkowników, jeśli nowe urządzenie lub adres IP spróbuje uzyskać dostęp do konta. Jednak pomimo tego, jeśli konta klientów zostaną naruszone, Coinbase nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za utratę środków. Z tego powodu zazwyczaj zaleca się, aby po zakupie dowolnej kryptowaluty na giełdzie Coinbase przechowywać tę kryptowalutę offline w kontrolowanym portfelu.

Coinbase Limity transakcji

Limity transakcji różnią się w zależności od kraju oraz od metod płatności i statusu weryfikacji. Można sprawdzić swoje limity poprzez specjalną rubrykę w sowim panelu. Coinbase pozwala również użytkownikom ubiegać się o wyższe limity, chociaż aplikacje te zasadniczo nie są akceptowane przy transakcjach kartą kredytową.

Aby ubiegać się o wyższe limity, musimy zweryfikować swoją tożsamość. Najwyższe limity posiadają a w pełni zweryfikowani mieszkańcy USA, którzy mogą dokonywać transakcji do 50 000 USD tygodniowo, podczas gdy zweryfikowani klienci mieszkający w Europie mogą mieć maksymalnie 30 000 USD na swoim koncie w dowolnym momencie.


Powstała w San Francisco w 2012r.
Działa w 32 krajach i obsługuje ponad 12 milionów klientów
Coinbase obsługuje giełdę Coinbase Pro
4.0
Bezpieczeństwo
5.0
Potencjał
5.0
Wiarygodność
4.0
Rozpoznawalność
4.5 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.