Elastos jest jedną z najbardziej innowacyjnych jak i także najnowszych kryptowalut. Wykorzystuje nowoczesną oraz właśnie technologię blockchain do zasilania ekosystemu samowystarczalnego.

Rozwój Elastos

Rong Chen oraz Fen Han to współzałożyciele Elastos. ICO dla Elastos dokładnie od 2 stycznia do 23 stycznia roku 2018. Cena tokena wynosiła dokładnie 18,09 USD. Prace nad systemem operacyjnym sieciowym Elastos rozpoczęły się w roku 2000, a wersja obecna, która jest oparta na technologii blockchain aktywnie była rozwijana od czerwca 2017 roku przez Fundację Elastos. Ekosystem Elastos to system operacyjny sieciowy, który wykorzystuje blockchain. Tutaj zastosowano samą możliwość oddzielana zadań, które są związane z przetwarzaniem danych jak i także eksploracja od działań, które są związane z siecią, a więc przesłania wartości czy też danych.

Charakterystyka działania w tej sieci

Na pewno system operacyjny sieci działa z łańcuchem głównym bloków. DApps oraz kontrakty inteligentne działają w łańcuchu bocznych bloków. Co więcej po raz pierwszy Internet to baza, na której działa środowisko właśnie wykonawcze Elatos. DApp przejść musi najpierw przez Elastos, a potem dopiero komunikować się może przez Internet. DApp także musi posiadać zdecentralizowany identyfikator, który jest weryfikowany dokładnie przez sieć ELA przy żądaniu każdym dostępu do sieci.

Następuje tu zatem rozdzielenie całkowite systemu bocznych bloków od sieciowych działań. Tworzy się bezpieczne jak i także stabilne środowisko dzięki temu, które jest wykorzystywane do uruchamiania komercyjnych oraz także korporacyjnych aplikacji. Zasoby danej osoby są tutaj wyjątkowo odpowiednio chronione przez dostępem oraz modyfikacją niechcianą.

Różnice w samym stosunku do krytpowalut innych

Łańcuch podwójny bloków

Ela jest kryptowalutą, w której działają jednocześnie dwa łańcuchy bloków. Jeden z nich to blochain, a więc kręgosłup zdecentralizowanego ekosystemu sieciowego Elastos. Drugi łańcuch to side-blockchain. Służy on do wykonywania DApps czy też konstruowania umów inteligentnych.

Elastos – internet przyszłości

Elastos w planach ma utworzyć tak zwany internet przyszłości. Jest on oparty na technologii blockchain. Ułatwia to wykonywanie kontraktów inteligentnych, DApps oraz także aplikacji natywnych. Jednocześnie użytkownikom zapewnia platformę bezpieczną do samej wymiany zasobów jak i także generowania wartości w postaci ELA.

Pełny ekosystem oraz wsparcie ekspertów

Pełny ekosystem, ponieważ Elastos nie jest tylko kryptowalutą, ale całym ekosystemem, w którym użytkownik wykonywać może wszelkie działania, które są związane właśnie z kryptowalutami, a do tego także uruchamiać DApps w komputerach lokalnych, odłączonych bezpiecznie do samego Internetu, chroniąc tym samym wszelkie rodzaju zasoby użytkowników przed dostępem obcym.

Wszystkie obliczeniowe transakcje delegowane są do łańcucha bocznego bloków, oddzielonego od łańcucha bloków głównego, a zapewnia to ochronę dodatkową.

4,0 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.