Ethereum
0.0

Ethereum

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych na dzisiejszym rynku kryptowalut, czyli Ethereum. Głównym z twórców tej kryptowaluty jest Vitalik Buterin rosyjsko-kanadyjskiego  pochodzenia będący programistą i zarazem specem od rynku walut elektronicznych. Początkowo czerpiąc inspiracje z będącego wówczas hegemonem bitcoina Buterin chciał stworzyć autonomiczną sieć przeznaczoną do projektowania aplikacji.

Oficjalnego włączenia do obiegu kryptowalut Ethereum doczekało się pod koniec 2013 roku. Natomiast uruchomienie blockchain nastąpiło 30 lipca 2015 roku. Ciekawostką dotyczącą początków Ethereum jest sposób zebrania funduszy na rozpoczęcie kampanii jego projektu. Pierwsze pieniądze zebrane na poczet tokenów tej kryptowaluty zostały pozyskane na zasadzie crowdfundingu. Czyli dobrowolnych wpłat zbieranych od społeczności zainteresowanych przyszłością danego projektu.

Specyfikacje dotyczące Ethereum

Cyfrowaluta, jaką jest Ethereum przeznaczona jest dla systemu znanego pod nazwą smart contracts. Sieć Ethereum w okolicach 2016 roku została poddana wewnętrznemu rozłamowi spowodowanemu przez nieporozumienia społeczności korzystających z tejże sieci. Skutkiem nieporozumienia było podzielenie Ethereum na dwie różne od siebie cyfrowe wartości znane aktualnie jako Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ETC).

Do czego wykorzystuje się Ethereum?

Kryptowaluta Ethereum wykorzystywana jest do obsługi wymienionych wyżej inteligentnych kontraktów. Inteligentne kontrakty są zawartymi w sposób cyfrowy umowami mającymi zautomatyzować aplikacje zapisane w łańcuchu cyfrowaluty.

Podaż Ethereum

Maksymalna ilość tokenów tej kryptowaluty została poróżniona wraz z podziałem na dwa obozy powstałe podczas rozłamu Ethereum. Społeczność korzystająca z Ethereum Classic ustaliła maksymalną ilość tokenów ETC na 230 milionów. W przypadku Ethereum maksymalna ilość nie została ustalona.

Ciekawostką dotyczącą dystrybucji tej waluty jest statystyka dotycząca początkowej kampanii crowdfundingowej mającej za zadanie zebrać pieniądze na rozruch całego przedsięwzięcia. Początkowo organizacja non profit znana pod nazwą Ethereum Foundation sprzedała pierwsze z tokenów wprowadzonych na rynek kryptowalut. Między 20 lipca 2014, a 2 września 2014 zdołali zebrać dokładnie 31,529 Bitcoinów co było wówczas równowartością ponad 18 milionów dolarów amerykańskich.

Premining Ethereum nie został udostępniony przez początkową kampanie zajmującą się pierwszą z dystrybucji waluty.

Cyfrowe portfele i giełdy obsługujące walutę Ethereum

Ethereum zasłynęła po dosyć krótkim upływie czasu ze swojej prostoty obsługi, jak i łatwego dostępu zakupu. Waluta ta jest obsługiwana między innymi przez jedne z najbardziej znanych portfeli kryptowalut:

  • Portfel marki Trezor
  • Portfel Ledger
  • Jak i portfel Keepkey

Nie są to jednak jedyne marki umożliwiające nam przechowywanie Ethereum. Występuje wiele portfeli kompatybilnych z tak znaną w tych czasach kryptowalutą. Możemy doliczyć do nich: Etherwall, Mist, Parity.

Warto nadmienić, że wymienione portfele są obsługiwane przez wszystkie najbardziej znane systemy operacyjne, do których należą linux, windows,OSX.

Jeżeli chodzi zaś o giełdy obsługujące Ethereum ich lista byłaby całkiem pokaźna z uwagi na prężny rozwój waluty. Do jednych z najbardziej popularnych należą:

  • btc-e.com
  • bitbay.net
  • livecoin.net

Prognozy dotyczące Ethereum

Statystki, jak i społeczności zajmujące się przewidywaniem wartości na rynku kryptowalut zgodnie obstawiają, że Ethereum ma bardzo duże szanse na wzrost. Duży wpływ na jego rozwój ma oczywiście popularność, która wynika z łatwego dostępu do tej cyfrowaluty. Na sam kurs wpływ mogą mieć oczywiście różne zdarzenia losowe i eventy organizowane przez kampanie zajmujące się bezpośrednio walutą.

Jednak nie zapominajmy o tym, że ETH dostępne na wielu różnorodnych giełdach, a jego dostępność i kompatybilność z giełdami i portfelami cały czas poszerza swoje horyzonty, co niewątpliwie w niedalekiej przyszłości wpłynie na wartość i zainteresowanie wokół Ethereum.

0.0 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.