Giełda Cex.io
3.8

Giełda Cex.io

CEX pobiera 3,5% plus 0,25 USD / 0,20 GBP opłaty za wpłaty.

Jedną z popularniejszych giełd kryptowalut jest Cex.io. Angielska giełda posiada obecnie nieco ponad 3 miliony aktywnych użytkowników, pomimo tego, że w przeszłości bywały z nią różne problemy. Opisujemy siec szerzej giełdę Cex.io.

Cex.io kto stoi za projektem

CEX.IO został uruchomiony w 2013 roku w Londynie i początkowo działał zarówno jako giełda Bitcoin, jak i usługa wydobywania kryptowalut w chmurze. Na pewnym etapie jego pula wydobywcza, znana jako Ghash.io, była jedną z największych w sieci Bitcoin, posiadając 42% całkowitej mocy wydobywczej. Jednak w styczniu 2015 r. Strona internetowa zamknęła swoje usługi wydobywcze, co oznacza, że działa teraz wyłącznie jako giełda kryptowalut, umożliwiając użytkownikom kupowanie i sprzedaż Bitcoin (i Bitcoin Cash), Ethereum, ZCash i Dash za pomocą kart kredytowych lub debetowych. Platforma CEX oferuje handel międzyplatformowy za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej (która jest dostępna na Androida i iOS), WebSocket i Rest API.

Witryna CEX.io

CEX to jedna z najpopularniejszych obecnie działających giełd kryptowalut. Jednym z głównych powodów jego popularności jest to, że strona internetowa zapewnia użytkownikom bardzo łatwy w użyciu interfejs, który jest idealny dla początkujących. Zapewnia również wielopoziomowy system kont, który można łatwo dostosować.

Cex.io prowizje

CEX pobiera 3,5% plus 0,25 USD / 0,20 GBP opłaty za wpłaty kartą kredytową na konta użytkowników. Zakupy kartą kredytową powinny być przetwarzane natychmiast po zweryfikowaniu karty. Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że te dodatkowe opłaty są “ukryte”. Jednak CEX stwierdza, że powodem tej premii jest zapewnienie, że zawsze będą w stanie zrealizować swoje zamówienia, z tego powodu, że działają na innej zasadzie niż większość giełd, ponieważ będą realizować zamówienia według oferowanej stawki bez wyjątków (inaczej jako zlecenia Fill-or-Kill). Zaletą tego formatu jest to, że użytkownicy mają zagwarantowane, że otrzymają wszystko, co zostało uzgodnione natychmiast iw całości. Zaletą CEX są zatem gwarancje i natychmiastowy charakter transakcji.

Ponadto CEX pobiera 7% opłaty za usługę, która jest wliczona w cenę kryptowaluty oferowanej na giełdzie. Ta opłata za usługę obowiązuje jednak tylko wtedy, gdy użytkownicy dokonują zakupów bezpośrednio od CEX. Jeśli użytkownik korzysta z usług transakcyjnych, obowiązują inne opłaty. Podstawowe opłaty za transakcje dokonywane na platformie CEX zaczynają się już od 0,2%.

Limity CEX.io

Minimalna kwota zakupu bitcoinów wynosi 0,01 BTC, a maksymalna to 10 BTC. CEX oferuje użytkownikom szereg różnych kont, z których każde zapewnia różne limity transakcji. Uaktualnienia mogą być długim procesem, ale kolejne zakupy ze zweryfikowanymi kontami są znacznie szybsze. Zakres dostępnych kont jest następujący:

Podstawowy: użytkownicy z kontami podstawowymi mogą zakupić do 500 USD Bitcoin lub Ethereum dziennie, maksymalnie do 2000 USD miesięcznie. Aby uzyskać konto podstawowe, wymagana jest tylko kopia oficjalnego dokumentu tożsamości.

Zweryfikowano: zweryfikowani posiadacze kont mogą kupić do 10 000 USD Bitcoin lub Ethereum dziennie, maksymalnie do 100 000 USD miesięcznie. Aby zostać zweryfikowanym, użytkownicy będą musieli dostarczyć oficjalny identyfikator, a także pewne dane osobowe.

Verified Plus & Corporate: Posiadacze tych kont nie mają żadnych ograniczeń co do ilości Bitcoin lub Ethereum, którą mogą kupić lub sprzedać.

Pod względem wypłat CEX jest jedną z niewielu giełd, które pozwalają użytkownikom wypłacać środki na kartę kredytową lub debetową. Istnieje limit wypłat w wysokości 2 000 EUR (lub równowartość w innych walutach) dziennie na kartę, maksymalnie do 50 000 EUR na miesiąc. Limit ten ma zastosowanie do wszystkich systemów płatności VISA i MasterCard.

Czy CEX.io jest bezpieczny?

CEX twierdzi, że używa chłodni offline do przechowywania funduszy użytkowników, chociaż nie podaje dodatkowych szczegółów na temat tego, gdzie i jak przechodzi ten proces. Jak wspomniano wcześniej, platforma oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby zapewnić ochronę konta, co, choć uciążliwe dla niektórych użytkowników, zapewnia bezpieczeństwo kont.

CEX doznał co najmniej jednego incydentu włamania, chociaż miało to miejsce w 2013 r., Kiedy giełda dopiero rozpoczynała funkcjonowanie. Luka została w tym czasie załatana i od tego czasu nie zgłoszono żadnych incydentów.

Obsługa klienta CEX.io

CEX jest ogólnie dobrze oceniany pod względem obsługi klienta, która nie zawsze dobrze funkcjonuje w przypadku giełd kryptowalut. Oferuje obsługę klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także obszerną sekcję FAQ. Chociaż w Internecie można znaleźć wiele skarg dotyczących obsługi klienta CEX, ogólne głosy są raczej pozytywne.


Giełda uruchomiona w 2013 r.
Angielska giełda posiada 3 miliony użytkowników
Minimalna kwota zakupu bitcoinów wynosi 0,01 BTC
4.0
Bezpieczeństwo
4.0
Potencjał
3.0
Wiarygodność
4.0
Rozpoznawalność
3.8 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.