Giełda Localbitcoins
3.3

Giełda Localbitcoins

LocalBitcoins to największa usługa peer-to-peer.

Lista globalnie działających giełd kryptowalut zwiększa się z każdym rokiem. Niektóre z nich odnoszą większy sukces, a niektóre szybko zmuszone są skończyć swoją działalność. Dziś jednak o giełdzie, która umożliwia inwestowanie już od dobrych kilku lat – localbitcoins.com

Localbitcoins kto stoi za projektem

LocalBitcoins to największa usługa peer-to-peer, która pomaga dopasować kupujących i sprzedających Bitcoin, którzy mieszkają blisko siebie, umożliwiając transakcje bezpośrednie i online. Platforma zapewnia również usługę depozytową, która zapewnia uczciwość każdej transakcji dokonanej przez użytkowników. Firma jest jedną z najstarszych giełd w branży, założoną w 2012 roku przez programistę i przedsiębiorcę Jeremiah Kangas. Obecnie działa w 248 krajach z bazą w Helsinkach w Finlandii.

Localbitcoins weryfikacja

LocalBitcoins popiera anonimowy charakter Bitcoinów, więc nie ma obowiązkowej weryfikacji danych osobowych. Adres e-mail jest jedyną rzeczą potrzebną do rejestracji. Chociaż giełda nie wymaga żadnych danych osobowych, niektórzy sprzedawcy lub kupujący mogą poprosić o identyfikację w celu kontynuowania transakcji. Użytkownicy mogą swobodnie handlować dowolną walutą, co oznacza, że jeśli ktoś chce zaakceptować lokalną walutę fiducjarną, można kupić za nią Bitcoiny. Giełda pozwala na handel wyłącznie bitcoinami.

Localbitcoins prowizje

LocalBitcoins pozostawia wszystko użytkownikom i zwykle sprawia, że transakcje są bardzo proste. Tak samo jest z opłatami. Wszystkich transakcji dotyczy opłata 1%, którą płaci sprzedawca. Oczywiście w przypadku wszystkich transakcji obowiązują standardowe opłaty sieciowe Bitcoin. Sprzedawcy mogą swobodnie ustalać własną cenę BTC, więc zwykle pokrywają opłatę transakcyjną, żądając wyższych kursów wymiany.

Analiza transakcji LocalBitcoins

Giełda nie ma typowego modelu biznesowo-maklerskiego – jest to sieć peer-to-peer, która łączy sprzedawców z kupującymi. Handlowcy publikują reklamy na platformie, podając kursy wymiany i akceptowane metody płatności za sprzedaż lub zakup bitcoinów. Inni użytkownicy odpowiadają na te reklamy i umawiają się z przedsiębiorcą w celu dokonania transakcji osobiście lub online.

LocalBitcoins ma również system reputacji i mechanizm informacji zwrotnej, aby pomóc członkom odróżnić legalnych handlowców od oszustów. Platforma handlowa oferuje również usługę depozytową, aby pomóc w ustanowieniu zaufania między stronami oraz usługę rozwiązywania konfliktów, która pomaga użytkownikom przezwyciężyć wszelkie nieporozumienia. Użytkownikom zaleca się ostrożność podczas handlu na LocalBitcoins, ponieważ istnieje możliwość oszustwa. W końcu umowa jest zawierana pomiędzy osobami bez żadnego wyższego nadzoru.

Localbitcoins weryfikacja i łatwość użycia

LocalBitcoins.com zapewnia dobrze zarysowane informacje, a cała strona internetowa jest łatwa w użyciu i responsywna na różnych urządzeniach. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne w jednej chwili i bez potrzeby poszukiwania ich przez długi czas. Rejestracja zajmuje tylko 20 sekund, a strona internetowa jest bardzo szybka. Nie ma wątpliwości, że jest to coś, co wyróżnia localbitcoins spośród innych giełd.

Zespół wsparcia na LocalBitcoins jest dobrze zorganizowany i kompetentny. Ich sekcja FAQ jest dość dokładna i oferują specjalne formularze do zgłaszania phishingu, utraty uwierzytelnienia dwuskładnikowego lub hasła. Oferują wsparcie tylko przez e-mail, ale ogólna obsługa jest doskonała. Zespół wsparcia zazwyczaj odpowiada w ciągu mniej niż 1 godziny.

Localbitcoins opinie

Wielu użytkowników zostaje oszukanych w LocalBitcoins, głównie z powodu interakcji peer-to-peer. W Internecie jest wiele raportów o oszustwach, które zniszczyły reputację LocalBitcoins. Giełda nadal jest doskonałym miejscem do kupowania lub sprzedawania Bitcoinów, ale użytkownik jest odpowiedzialny za zachowanie bezpieczeństwa i edukację na temat potencjalnych zagrożeń związanych z handlem peer-to-peer. Platforma handlowa oferuje również miejsce na ostrzeżenia przed oszustwami i oszustami, w których użytkownicy mogą zamieszczać posty na temat swoich doświadczeń z innymi handlowcami.


Anonimowy giełda Bitcoinów
Działa w 248 krajach z bazą w Helsinkach
Wszystkich transakcji dotyczy opłata 1%, którą płaci sprzedawca.
3.0
Bezpieczeństwo
3.0
Potencjał
4.0
Wiarygodność
3.0
Rozpoznawalność
3.3 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.