Giełda Kriptomat
4.0

Giełda Kriptomat

Prowizje za trading wynoszą 1,45% i dotyczą one kupna lub sprzedaży.

Kriptomat rozpoczął swoją działalność w 2018 roku. Jego główne biura ulokowane zostały na Słowenii, a siedziba – w Estonii, w kraju uznawanym za jeden z najbardziej postępowych w kwestii ustawodawstwa i technologii związanych z kryptowalutami. O tym, dlaczego warto zainteresować się platformą Kriptomat, kto stoi za projektem i jakie są opinie na jego temat, przeczytacie poniżej.

Kriptomat Trochę historii

Warto przypomnieć, skąd wziął się Kriptomat, kto stoi za projektem. Giełda należy do Kriptomat OÜ. Jest to start- upową z siedzibą w Estonii. Druga lokalizacja to Lublana na Słowenii – tam znajduje się zespół do spraw produktów i rozwoju. Jeszcze inna cześć teamu Kriptomat OÜ pracuje w Serbii.

Firma zatrudnia 40 pracowników, a główna część załogi współpracuje ze sobą od ponad sześciu lat. Osoby stojące za powołaniem giełdy wcześniej tworzyły agencję marketingu cyfrowego o nazwie Spletnik i projekt CRM o nazwie Platformax, obecny w 16 krajach.

Wszyscy współzałożyciele Kriptomatu przyznają się do swojej pasji, którą są kryptowaluty i wierzą, że technologia blockchain może zrewolucjonizować nasze życie. Aby zrealizować projekt giełdy Kriptomat, zatrudniono ludzi z dużym doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa i infrastruktury, a także w dziedzinie korporacyjnej i prawnej, żeby móc sprostać wymaganiom regulacyjnym.

Kriptomat – wady i zalety

Misją portalu jest oferowanie najbezpieczniejszej bramki fiat dla kryptowalut. To możliwe jest jedynie w ścisłej zgodności z prawem. Z tego powodu firma nabyła licencje na prowadzenie swojej działalności wydane przez estoński urząd do spraw przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz jednostkę analityki finansowej. Zakres pozwoleń dotyczy wymiany waluty cyfrowej na pieniądz tradycyjny, a także świadczenia usługi wirtualnego portfela walutowego. To sprawia, że Kriptomat uznawany jest za jedną z najbezpieczniejszych giełd w świecie krypto.

Analizując portfolio giełdy można zauważyć wiele korzyści z wykorzystania Kriptomat. Wady i zalety, a właściwie głównie zalety, widoczne są od razu. Po pierwsze platforma oferuje możliwość płacenia za pomocą kart debetowych oraz kredytowych. Obsługuje 13 walut cyfrowych oraz 6 tradycyjnych. Usługa jest prosta i przyjazna dla użytkownika, a obsługa – szybka i dostępna w 23 językach. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na to, że za niską prowizję otrzymają zaufaną, przejrzystą i zgodną z wymaganiami usługę.

Kriptomat – weryfikacja

Ze względu na to, że myślą przewodnią założycieli jest ścisłe postępowanie w zgodzie z regulacjami prawnymi, wszyscy użytkownicy muszą zostać zweryfikowani, aby móc korzystać z Kriptomat. Weryfikacja tożsamości potencjalnego klienta nie jest jednak skomplikowana i bardzo czasochłonna. Wręcz przeciwnie – proces przesyłania wszystkich niezbędnych dokumentów oraz ich sprawdzenie zajmuje jedynie 5 minut.

Kriptomat Opłaty

Jak każda giełda, również tutaj pobiera się procent za przeprowadzanie transakcji w ramach Kriptomat. Prowizje za trading wynoszą 1,45% i dotyczą one kupna lub sprzedaży pieniądza tradycyjnego oraz cyfrowego. W przypadku płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej potrąca się 5,1% przy kwotach niższych niż 100 euro. Wszystkie te informacje wyjaśnione są zresztą bardzo prosto także na stronie pomocowej Kriptomat. Prowizje nie pobierane są za wypłatę środków.

Kriptomat – opinie

Wszystko wskazuje na to, że usługa dostarczana przez giełdę została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić wymianę kryptowaluty oraz pieniądza tradycyjnego użytkownikom pochodzącym z Europy. W sieci można natknąć się na posty traderów ze Stanów Zjednoczonych, którzy niezbyt pochlebnie wypowiadają się o Kirpotmat – opinie takie związane są głównie z tym, że regulacje prawne, według których działa ta giełda nie są zgodne z amerykańskim stanem prawnym.

Niemniej jednak pozostali traderzy doceniają tę platformę przede wszystkim ze względu na to, że oferuje ona rozwiązania dla osób początkujących i tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z otwarciem portfela wirtualnego i przechowywania w nim swoich zasobów.


Obsługuje 13 walut cyfrowych
Usługa jest prosta i przyjazna dla użytkownik
Prowizje nie pobierane są za wypłatę środków z giełdy.
4.0
Trust & Fairness
4.0
Games & Software
4.0
Bonuses & Promotions
4.0
Customer Support
4.0 Overall Rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełdy Kryptowalut
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
3,8 rating
BitClude prowizje posiada bardzo niskie
4,5 rating
Aktualne tematy na forum
Co to jest Bitcoin i jak działa? …
Portfel a depozyt z banku?
Jaka giełda kryptowalut ma najniż …
Jaka jest różnica między Bitcoine …