Giełda Kriptomat
4.0

Giełda Kriptomat

Prowizje za trading wynoszą 1,45% i dotyczą one kupna lub sprzedaży.

Kriptomat rozpoczął swoją działalność w 2018 roku. Jego główne biura ulokowane zostały na Słowenii, a siedziba – w Estonii, w kraju uznawanym za jeden z najbardziej postępowych w kwestii ustawodawstwa i technologii związanych z kryptowalutami. O tym, dlaczego warto zainteresować się platformą Kriptomat, kto stoi za projektem i jakie są opinie na jego temat, przeczytacie poniżej.

Kriptomat Trochę historii

Warto przypomnieć, skąd wziął się Kriptomat, kto stoi za projektem. Giełda należy do Kriptomat OÜ. Jest to start- upową z siedzibą w Estonii. Druga lokalizacja to Lublana na Słowenii – tam znajduje się zespół do spraw produktów i rozwoju. Jeszcze inna cześć teamu Kriptomat OÜ pracuje w Serbii.

Firma zatrudnia 40 pracowników, a główna część załogi współpracuje ze sobą od ponad sześciu lat. Osoby stojące za powołaniem giełdy wcześniej tworzyły agencję marketingu cyfrowego o nazwie Spletnik i projekt CRM o nazwie Platformax, obecny w 16 krajach.

Wszyscy współzałożyciele Kriptomatu przyznają się do swojej pasji, którą są kryptowaluty i wierzą, że technologia blockchain może zrewolucjonizować nasze życie. Aby zrealizować projekt giełdy Kriptomat, zatrudniono ludzi z dużym doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa i infrastruktury, a także w dziedzinie korporacyjnej i prawnej, żeby móc sprostać wymaganiom regulacyjnym.

Kriptomat – wady i zalety

Misją portalu jest oferowanie najbezpieczniejszej bramki fiat dla kryptowalut. To możliwe jest jedynie w ścisłej zgodności z prawem. Z tego powodu firma nabyła licencje na prowadzenie swojej działalności wydane przez estoński urząd do spraw przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz jednostkę analityki finansowej. Zakres pozwoleń dotyczy wymiany waluty cyfrowej na pieniądz tradycyjny, a także świadczenia usługi wirtualnego portfela walutowego. To sprawia, że Kriptomat uznawany jest za jedną z najbezpieczniejszych giełd w świecie krypto.

Analizując portfolio giełdy można zauważyć wiele korzyści z wykorzystania Kriptomat. Wady i zalety, a właściwie głównie zalety, widoczne są od razu. Po pierwsze platforma oferuje możliwość płacenia za pomocą kart debetowych oraz kredytowych. Obsługuje 13 walut cyfrowych oraz 6 tradycyjnych. Usługa jest prosta i przyjazna dla użytkownika, a obsługa – szybka i dostępna w 23 językach. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na to, że za niską prowizję otrzymają zaufaną, przejrzystą i zgodną z wymaganiami usługę.

Kriptomat – weryfikacja

Ze względu na to, że myślą przewodnią założycieli jest ścisłe postępowanie w zgodzie z regulacjami prawnymi, wszyscy użytkownicy muszą zostać zweryfikowani, aby móc korzystać z Kriptomat. Weryfikacja tożsamości potencjalnego klienta nie jest jednak skomplikowana i bardzo czasochłonna. Wręcz przeciwnie – proces przesyłania wszystkich niezbędnych dokumentów oraz ich sprawdzenie zajmuje jedynie 5 minut.

Kriptomat Opłaty

Jak każda giełda, również tutaj pobiera się procent za przeprowadzanie transakcji w ramach Kriptomat. Prowizje za trading wynoszą 1,45% i dotyczą one kupna lub sprzedaży pieniądza tradycyjnego oraz cyfrowego. W przypadku płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej potrąca się 5,1% przy kwotach niższych niż 100 euro. Wszystkie te informacje wyjaśnione są zresztą bardzo prosto także na stronie pomocowej Kriptomat. Prowizje nie pobierane są za wypłatę środków.

Kriptomat – opinie

Wszystko wskazuje na to, że usługa dostarczana przez giełdę została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić wymianę kryptowaluty oraz pieniądza tradycyjnego użytkownikom pochodzącym z Europy. W sieci można natknąć się na posty traderów ze Stanów Zjednoczonych, którzy niezbyt pochlebnie wypowiadają się o Kirpotmat – opinie takie związane są głównie z tym, że regulacje prawne, według których działa ta giełda nie są zgodne z amerykańskim stanem prawnym.

Niemniej jednak pozostali traderzy doceniają tę platformę przede wszystkim ze względu na to, że oferuje ona rozwiązania dla osób początkujących i tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z otwarciem portfela wirtualnego i przechowywania w nim swoich zasobów.


Obsługuje 13 walut cyfrowych
Usługa jest prosta i przyjazna dla użytkownik
Prowizje nie pobierane są za wypłatę środków z giełdy.
4.0
Bezpieczeństwo
4.0
Potencjał
4.0
Wiarygodność
4.0
Rozpoznawalność
4.0 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.