Giełda Kucoin
4.3

Giełda Kucoin

Kucoin oferuje obsługę klienta dostępną przez całą dobę.

Obecnie na rynku kryptowalut istnieje co najmniej kilkanaście giełd, które uważane są za bezpieczne i dostępne do łatwego i sprawnego inwestowania. Jedną z nich jest Kucoin. 

Kucoin kto stoi za projektem

Kucoin jest jedną z wielu giełd kryptowalut stworzoną dla osób, które szukają nowoczesnej i bezpiecznej platformy do inwestycji.  Została założona przez grupę z pasją do blockchain, która już wypracowała sobie dobrą opinię u gigantów branżowych, takich jak GF Securities, Ant Financial, Youling, Jianbang Communication i iBOX PAY. Kucoin zawsze dąży do zapewnienia użytkownikom bezpiecznej i prostej możliwości wymieniania walut na najnowocześniejszej platformie.

Prace nad Kucoin zostały rozpoczęte w maju 2017 roku, a pierwsza wersja zadebiutowała w sierpniu tego samego roku. Od tego czasu zespół uruchomił plan bonusowy, wprowadził wiele dodatkowych walut i aplikacje mobilne na Androida i iOS. Chociaż sam Kucoin jest stosunkowo młodą giełdą, zespół założycielski prowadzi badania związane z technologią blockchain od 2011 roku, a architektura techniczna platformy wymiany została osiągnięta w 2013 roku. Dzięki temu zespół miał kilka lat na dopracowanie szczegółów i zapewnienie bezproblemowej obsługi.

Kucoin ma bardzo przejrzysty i nowoczesny interfejs na całej stronie, co obejmuje ekran przeglądu rynków, na którym można zobaczyć dostępne pary handlowe i wybierać pomiędzy kryptowalutami.

Rynki Kucoin

Wybranie zakładki handlowej spowoduje przejście do ekranu handlu, na którym można wyświetlić zwykłe świece, portfel zamówień, a następnie kupić lub sprzedać wybrane waluty. Gdy po raz pierwszy wejdziemy na ten ekran, zostaniemy poproszeni o podanie kodu Google Authenticator, zanim będziemy mogli handlować. Może to być trochę denerwujące, ale stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla witryny.

Kucoin prowizje

Kucoin stara się zawsze oferować bardzo niskie opłaty, zarówno za handel, jak i wypłaty, dzięki czemu korzystanie z tej wymiany jest przystępne. Nie ma opłaty za dokonanie depozytu, a opłaty transakcyjne wynoszą tylko 0,1 procent, w zależności od zakupionego aktywu.

Opłaty za wypłatę zależą od danej kryptowaluty, a niektóre są wolne od opłat, w tym GAS i NEO. Inne mają niewiarygodnie niskie opłaty, takie jak w przypadku BTC zaledwie 0,0005, LTC zaledwie 0,001 oraz ETH zaledwie 0,01. Wypłaty mniejszych kwot realizowane są w ciągu kilkunastu sekund i jedynie bardzo wysokie transakcje wymagają więcej czasu na przetworzenie. 

Kluczowe funkcje

Kucoin stara się oddzielić od innych podobnych giełd kryptowalut dzięki swoim wyjątkowym funkcjom. M.in. potężnym interfejsem, doskonałą obsługą klienta i doświadczeniem zespołu, warto wspomnieć o wielu innych funkcjach:

Sprawna obsługa klienta

Kucoin oferuje obsługę klienta dostępną przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, za pośrednictwem infolinii, poczty e-mail i witryny internetowej.

Liczne kryptowaluty

Kucoin wykorzystuje technologię bazową, która może obsłużyć nieskończoną liczbę par handlowych kryptowalut. Na rynku obecnie dostępnych kilkadziesiąt z nich. Znajdziemy oczywiście najbardziej popularne opcje jak Bitcoiny, czy Etherum, ale również wiele, wiele innych, które nie są dostępne nigdzie indziej. 

Zespół złożony z najlepszych specjalistów

Zespół stojący za Kucoin ma wieloletnie doświadczenie w świecie blockchain i kryptowalut, dzięki pełnieniu funkcji w największych firmach stosujących tą technologię. Zespół kładzie również duży nacisk na badania i rozwój, co wróży świetlaną przyszłość dla Kucoin. 

Bezpieczeństwo finansowe

Portfele na platformie Kucoin mają wiele poziomów bezpieczeństwa, dzięki czemu użytkownicy mogą być bezpieczni o swoje inwestycje. Portfele są przechowywane w prywatnej sieci zbudowanej przy użyciu usługi Amazon Web Services Cloud, która umożliwia portfelom korzystanie z wielowarstwowej zapory tej chmury. Dokumentacja samych portfeli ma wielowarstwowe szyfrowanie. Makro-portfele są natomiast przechowywane w banku.

Kucoin jest bardzo dobrą opcja zarówno dla początkujących inwestorów, jak i dla profesjonalnych handlowców. Więcej informacji i kluczowy poradnik można znaleźć na oficjalnej stronie.


Nowoczesny interfejs
Na Kucoin nie ma opłaty za dokonanie depozytu
Kucoin stara się zawsze oferować bardzo niskie opłaty.
4.0
Bezpieczeństwo
4.0
Potencjał
5.0
Wiarygodność
4.0
Rozpoznawalność
4.3 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.