Tron
0.0

Tron

Tron jest protokołem opartym na technologii blockchain, funkcjonującym od września 2017 roku. Platforma Tron umożliwia nagrywanie, zapisywania i publikowanie dowolnych treści z branży rozrywkowej (muzyka, filmy, itp.). Celem programistów z singapurskiej Tron Foundation platforma jest to, aby autorzy treści rozrywkowych otrzymywali wynagrodzenie bezpośrednio od “konsumentów” za pomocą kryptowalut.

Bez konieczności interwencji dostawców takich jak Google Play czy Apple Store. Istnieje wiele zastosowań platformy. Firma o Bike z Singapuru, która wypożycza rowery, opublikowała swoją wizję przygotowanej usługi, opierającej się na protokole Tron. Z jej pomocą możliwe będzie zarabianie kryptowalut oCoin, podczas jazdy na rowerze. Podstawową kryptowalutą na platformie Tron jest Tronix.

Dostępnych jest 100 miliardów takich monet. Tronix są oparte o kontrakty inteligentne Etherea. Innowacyjne podejście do cyfrowych treści i potencjał projektu docenili wcześni inwestorzy, dzięki czemu kryptowaluta Tron doświadczyła sporych wzrostów na początku 2018 roku. W tym czasie TRX znajdował się na 7 miejscu w rankingu kryptowalut.

TRON kto jest twórcą?

Twórcą oraz pomysłodawcą projektu Tronix, a zarazem założycielem Fundacji TRON jest Justin Sun. Jest on również byłym członkiem zespołu projektowego kryptowaluty Ripple oraz właścicielem chińskiej aplikacji, służącej do prowadzenia rozmów o nazwie PEIWO, posiadającą 10 mln aktywnych użytkowników.

W czerwcu 2018 roku Justin Sun przejął platformę p2p o nazwie BitTorrent, którą być może będzie chciał zintegrować z ekosystemem TRON. Protokół jest dopiero we wczesnej fazie rozwoju, jednakże jego twórca twierdzi, iż stanie się w niedługim czasie ulepszoną wersją Ethereum oraz jego następcą.

TRON na jakiej giełdzie kupić?

Wszelkie wirtualne waluty, także TRX można zakupić oraz sprzedać poprzez giełdy kryptowalutoweBinance. Najpopularniejsze kryptowaluty można również zakupić poprzez kantor, Coinbase albo automat kryptowalut. Każda z giełd wspiera inne kryptowaluty.

TRON zakupić można na takich znanych giełdach jak BinanceCoinnestLiqui, CoinEgg oraz Bit-Z. Tron znajdziemy także na giełdach Coinrail, OKEx, Gatecoin, HitBC. Handlować tą kryptowalutą można także jako CFD (IQ Option), dzięki czemu możliwa jest spekulacja na temat spadku ceny.

Aby, zakupić kryptowalutę TRON musimy otworzyć konto na giełdzie, gdzie włożymy pieniądze. Giełdy przeważnie przyjmują USD oraz EUR. Za tradycyjne pieniądze kupujemy popularne kryptowaluty, a te można następnie zamienić na mało znane.

  1. Rejestrujemy darmowe konto na giełdzie kryptowalut Binance
  2. Wpłacamy kryptowaluty na giełdę
  3. Znajdujemy parę walutową TRX/BTC i kupujemy TRON

Warto sprawdzać regularnie stan portfela na giełdzie. Jeżeli nie posiadamy kryptowalut, możemy łatwo je zakupić na giełdach umożliwiających zasilenie konta poprzez przelew, jednak potrzeba w nich weryfikacji. Bitcoiny można także zakupić anonimowo za pomocą LocalBitcoins. Kryptowaluta TRON jest handlowana na giełdach bez weryfikacji na KuCoin czy Binance. Pewne giełdy przez coraz większą popularność tej kryptowaluty, rozpoczynają procedurę weryfikacji.

TRON jakie prognozy?

Aktualnie kryptowaluta TRX jest jedną z najwyżej kapitalizowanych projektów kryptowalutowych, wycenianym na około 1,7 mld dolarów. Z tego względu TOR uzyskał 11 miejsce według rankingu portalu CoinMarketCap. Najwyższa jak dotychczas zanotowana cena TRX, wyniosła 5 stycznia 2018 roku 0,25 dolara przy kapitalizacji niemal 17 mld dolarów.

Kryptowaluta TRX uzyskała dużą popularność zwłaszcza w Korei Południowej, co potwierdza najwyższy obrót na parze z wonem koreańskim (TRX/KRW) na giełdach między innymi takich jak: Upbit oraz Bithumb.

TRX jest także dostępny na bardzi popularnych giełdach kryptowalut jak na przykład BinanceBittrex, OKEx. TRX zakupić można na około 90 giełdach. Od września ta kryptowaluta dostępna jest w parze z polskim złotym na giełdzie BitBay. TRON staje się coraz bardziej znany, jednakże ostatnio zalicza kolejne dna cenowe.

0.0 Łączna ocena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.