OPEC+ znacznie przedłuża ograniczenia samego wydobycia ropy naftowej.

OPEC+ znacznie przedłuża ograniczenia samego wydobycia ropy naftowej.

OPEC oraz jego sojusznicy, grupa znana jako OPEC+, uzgodnili tak naprawdę przedłużenie redukcji miesięcznej wydobycia ropy naftowej. Te informacje pochodzą od jednego z samych delegatów grupy, który je przekazał agencji Reuters. Informacyjna agencja poprzez cytowanie informatora informuje, że sobotnie spotkanie spowoduje przedłużenie umowy jednie na jedne miesiąc. Jest to tak naprawdę tendencja ogólna w OPEC+.

Reuters także zauważył, że członkowie OPEC+ się spotkali, aby zatwierdzić sobie przedłużenie cięć rekordowych produkcji ropy oraz także popchnąć kraje takie jak chociażby Nigeria oraz Irak, aby lepiej przestrzegały ograniczeń istniejących. Grupa naftowych magnatów wyznaczyła samo przedłużenie cięć rekordowych wydobycia ropy i to do końca lipca po podwojeniu cen ropy naftowej w ciągu ostatnich dokładnie dwóch miesięcy. To miało związek z ich zmierzającymi wysiłkami do wycofania prawie dziesięciu procent światowych dostaw z rynku.

To nie pierwszy raz w tym roku

OPEC+ początkowo się zgodził w kwietniu, że mniejszy podać dokładnie o 9,7 miliona baryłek w okresie między majem a czerwcem. Wszystko po to, aby wesprzeć cenę ropy, której wyceny spadały znacznie z powodu kryzysu, który był związany bezpośrednio z pandemią koronawirusa.

Wskaźnik główny na bardzo szerokim rynku ropy: wycena Ropy Brent w piątek osiągnęła najwyższy od trzech miesięcy poziom. Jej cena wyniosła za baryłkę dokładnie czterdzieści dwa USD, po kwietniowym dołku poniżej 20 USD. Cena pozostają nadal o jedną trzecią niższe, a niżeli na koniec roku 2019. Jednak nie zapominajmy, że w pewnym momencie wycena kontraktów za ropę dokładnie spadła do -37 USD za jedną baryłkę.

Obecny rajd ropy tak naprawdę od połowy kwietnia wygląda niezmiernie imponująco. Baryłka ropy Brent dokładnie wzrosła o 100 procent w sześć tygodni.

Ustalenia

W projekcie deklaracji OPEC+ zostało stwierdzone, że ministerialny wspólny monitorujący komitet, który jest znany jako JMMC, zbierał będzie się dokładnie co miesiąc do samego grudnia. Spotkania dotyczyły będą samego przeglądu rynku oraz poziomów zalecanych cięć. Spotkanie kolejne zostało zaplanowane na 18 czerwca bieżącego roku. Jak widać na załączonym obrazku, grupa kontrolująca sporą część wydobycia ropy na całym świecie, stawia niezmiernie odważne kroku po to, aby kontrolować na rynkach ceny. Jak na razie do czynienia mamy z naprawdę wieloma niewiadomymi. Jedno jednak jest pewne. Chodzi o to, że żadnemu potentatowi naftowemu nie jest kompletnie na rękę, aby ceny ropy były aż na takich niskich poziomach. Pamiętajmy o tym. Czas pokaże jak to wszystko będzie się rozwijało do końca tego roku. Najbliższe miesiące mogą być znaczące. Oczywiście w dalszym ciągu mamy do czynienia z pandemią koronawirusa, a więc ta sytuacja również będzie miała ogromny wpływ. Będziemy wszystko obserwować z olbrzymim zainteresowaniem. Wiemy doskonale, że rynek ten jest nie do przewidzenia. Często pojawią się jakieś niespodzianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.