Największy z rosyjskich banków, czyli Sberbank, zaczyna przygotowywać się do wprowadzenia na rynek własnej kryptowaluty, tzw. stablecoina. Token będzie nazywał się Sbercoin i będzie przedstawiał wartość w stosunku 1:1 odnośnie do rosyjskiego rubla. Planowo w pierwszej fazie projektu ma on posłużyć wyłącznie do cyfrowego rozliczania aktywów finansowych.
Igor Kuzmichev, sprawujący funkcję dyrektora handlowego firmy Waves Enterprise, wyjawił, że taka decyzja nie bierze się znikąd ani z nagłej potrzeby chwili, ponieważ specjaliści zatrudnieni przez Sberbank już od dłuższego czasu pracują zarówno nad technicznymi, jak i prawnymi możliwościami zainicjowania Sbercoina, właśnie jako narzędzia rozliczeniowego.
Kuzmichev przyznał jednak przy tym, że przyjęcie ustawy o CFA niewątpliwie stanie się bodźcem decydującym, pozwalającym znacznie zwiększyć zakres oraz intensywność prac odnośnie do pierwszego rosyjskiego stablecoina.
Najnowsza rosyjska ustawa o cyfrowych walutach (CFA) przestaje zwalczać kryptowaluty w Rosji, a ponadto uznaje cyfrowe pieniądze i obrót nimi na terenie kraju za całkowicie legalne, jeżeli kryptowaluta traktowana jest jak aktywo. Właśnie ta ustawa otworzyła Sberbankowi drogę do przygotowywania się do emisji własnego stabilcoina.
Nowe prawo zakazuje wprawdzie płacenia kryptowalutami za jakiekolwiek towary, czy usługi, to poza uznaniem walut cyfrowych za legalne i wymienialne aktywo, to również pozwala rosyjskim podmiotom gospodarczym i nie tylko bankom, na tokenizowanie swoich działalności oraz na emitowanie własnych akcji cyfrowych za pośrednictwem technologii blockchain.
Na razie nie ustalono daty wprowadzenia do obrotu tokena Sberbanku, a na pewno nie stanie się to w tym, 2020 roku, ponieważ nowa ustawa o cyfrowych walutach będzie obowiązywała w Rosji dopiero od stycznia roku przyszłego, czyli 2021.
Informacja o tym, że rosyjski rząd wprowadza w życie nową ustawę są już znane od dłuższego czasu, a ponadto wejdą w życie przepisy regulujące indywidualny obrót kryptowalutami. Przede wszystkim odchodzi się od kar, które w poprzednich zapisach mówiły awet o więzieniu, nie ma jednak mowy o całkowicie wolnym obrocie, np. bitcoinem.
Zgodnie z nową ustawą, cyfrowe pieniądze mogą służyć do handlu i wymiany pomiędzy użytkownikami, ale nie będą mogły być wykorzystywane do np. zakupu towarów przez internet, czy opłacania usług, np. księgowych. Żeby posiadacz BTC mógł coś za niego kupić , będzie zobowiązany do uprzedniej wymiany kryptowaluty na pieniądz fiducjarny, czyli na rubla.
Wypowiadający się o nowej rosyjskiej ustawie kryptowalutowej założyciel Quantum Economics, Mati Greenspan stwierdził, że chociaż nie są to najlepsze z dotychczas obowiązujących przepisów odnośnie do kryptowalut na świecie, to jednak i nie najgorsze. Zauważa również, że wzrasta świadomość prawna odnośnie do świata kryptowalut i że należy się z tego cieszyć.
Bitcoin osiągnął wartość 100.000 dolarów, co jest znacznym kamieniem milowym w historii kryptowalut. Tak wysokie…
Bitcoin święci obecnie triumfy wśród inwestorów, którzy są pewni nadchodzącej hossy na rynku kryptowalut. To…
Finanse osobiste mogą być skomplikowane, ale zrozumienie różnych form kredytowania dostępnych na rynku może pomóc…
BitSmart to rozwiązanie do programowania inteligentnego mieszkania, które pozwala mieszkańcom cieszyć się korzyściami płynącymi z…
RTMuslugibudowlane.pl, wiodąca firma budowlano-remontowa, ogłosiła niedawno, że będzie akceptować Bitcoin jako formę płatności za swoje…
Kredyt to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które pozwala na finansowanie nagłych wydatków, marzeń, a także większych…
This website uses cookies.