MetaMask to jeden z najpopularniejszych portfeli Etherum (ETH). Użytkownicy tego portfela doczekali się w końcu długo wyczekiwanej aplikacji mobilnej, która pojawiła się we wtorek 23 lipca tego roku. Publiczna wersja beta aplikacji będzie alternatywą dla popularnych przeglądarek internetowych. Utrudni ona działanie oszustom, którzy do tej pory podszywali się pod ten wirtualny portfel.
MetaMask jest jedna z najpopularniejszych wtyczek do przeglądarek internetowych, która obsługuje sieć Etherum. Wtyczka działa na przeglądarkach: z Operą, Brave, Chrome oraz Firefox. Podobnie jak wersja portfela na przeglądarkę, mobilna wersja obsługuje Etherum, a także tokeny kolekcjonerskie (ERC20 i ERC721). Mobilna aplikacja pozwala na błyskawiczną synchronizację z adresem portfela poprzez zeskanowanie kodu QR.
Dodatkowym atutem aplikacji jest funkcja mikropłatności. InstaPay, bo taka jest nazwa tej funkcji, obsługuje darmowe mikropłatności przy wykorzystaniu drugiej warstwy, zwanej Connex. Uwierzytelnienie płatności nastąpi poprzez wybrany sposób weryfikacji użytkownika. Może to być wpisanie kodu, skan linii papilarnych lub FaceID albo FaceID. Użytkownicy MetaMask będą mieli więc ułatwiony dostęp do swoich środków dzięki temu kanałowi dostępu, a proces logowania się do portfela będzie szybszy.
Aplikacja jest dostępna zarówno na telefony z Androidem, jak i z systemem operacyjnym iOS. Aby pobrać mobilna wersje portfela MetaMask, trzeba podać adres mailowy. Witryna, na której aplikacja jest dostępna do pobrania to mobile.metamask.io. Póki co, jest to wersja beta aplikacji, ale finalna wersja jest planowana na jesień tego roku (MetaMask Mobile 1.0). Jest to jedyne źródło oficjalnej aplikacji. Pobieranie z innych witryn może grozić ściągnięciem fałszywej aplikacji.
Ponieważ do tej pory nie było aplikacji mobilnej, wielu oszustów probowało tworzyć fałszywą wersję MetaMask Mobile. Użytkownicy korzystający z fałszywej wersji narażają się na utratę wszystkich swoich środków. Twórcy portfela MetaMask wielokrotnie apelowali o zgłaszanie fałszywych aplikacji. Oszuści umieszczali fałszywe oprogramowanie w Chrome Store oraz Google Play. Dzięki takiemu oprogramowaniu mogli mieć dostęp do kluczy prywatnych i przejąć środki użytkowników. Wypuszczenie aplikacji mobilnej powinno pokrzyżować szyki oszustom. Nic dziwnego, że przestępcy połakomili się na Etherum. Kryptowaluta jest bardzo dobrą alternatywą dla Bitcoina, co sprawia, że wielu użytkowników posiada portfele ETH.
Etherum powstało niemal dokładnie cztery lata temu. Wartość ETH w obrocie to około 19 miliardów dolarów. Pozwala to kryptowalucie dzierżyć pozycje wicelidera, zaraz po Bitcoinie. Wartość i popularność Etherum jednak stale rośnie, gdyż kryptowaluta ta daje więcej możliwości i jest bardziej uniwersalna niż Bitcoin. Różnica w kursie pomiędzy tymi kryptowalutami jest jednak ogromna. Kurs Bitcoina to ponad 10 tysięcy dolarów, podczas gdy Etherum to “zaledwie” około 215 dolarów.
Jestem autorem wielu publikacji związanych z branżą kryptowalut. Przygotowuje artykuły dla najpopularniejszych Polskich serwisów związanych z Kryptowalutami. Zapraszam was na moje social media aby śledzić wszystkie moje publikacje dostępne w internecie.
Bitcoin osiągnął wartość 100.000 dolarów, co jest znacznym kamieniem milowym w historii kryptowalut. Tak wysokie…
Bitcoin święci obecnie triumfy wśród inwestorów, którzy są pewni nadchodzącej hossy na rynku kryptowalut. To…
Finanse osobiste mogą być skomplikowane, ale zrozumienie różnych form kredytowania dostępnych na rynku może pomóc…
BitSmart to rozwiązanie do programowania inteligentnego mieszkania, które pozwala mieszkańcom cieszyć się korzyściami płynącymi z…
RTMuslugibudowlane.pl, wiodąca firma budowlano-remontowa, ogłosiła niedawno, że będzie akceptować Bitcoin jako formę płatności za swoje…
Kredyt to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które pozwala na finansowanie nagłych wydatków, marzeń, a także większych…
This website uses cookies.