Stakowanie to proces, który polega na zamrażaniu środków w naszym portfelu do przechowywania kryptowalut, w celu wsparcia działania sieci blockchain. Otrzymać za to można nagrody dodatkowe. Staking polega zasadniczo na blokowaniu dostępu do określonej ilości kryptowalut za co nagrodzi nas sieć nagrodą odpowiednią.
Za pomysłodawców PoS uważa się Scotta Nadala oraz Sunny’ego Kinga. W roku 2012 wydali swoją kryptowalutę na świat o nazwie Peercoin. Sieć blockchain była oparta początkowo na algorytmie hybrydowym konsensusu, który łączy zaletę PoS oraz PoW. Ostatecznie jednak została przekształcona w sieć, która wykorzystuje PoW.
Już w 2014 roku Daniel Larimer opracował wersję zmodyfikowaną PoS, która jest ochrzczona mianem DPoS. DPoS opiera się w głównej mierze na przyznawaniu sal użytkowników. Delegacji z ilością największą głosów, a więc innymi słowy wsparciem największym kapitału, który jest przeliczony na głosy, zarządzają następnie siecią w imieniu właśnie swoich wyborów.
Tak jak wspomniane już zostało wcześniej, Staking jest inaczej procesem, który polega na zamrażaniu funduszy po to, aby otrzymywać nagrody. To z kolei pozwala dodatkowo zwiększyć samo bezpieczeństwo sieci. Mechanizm ten występuje najczęściej w sieciach, które są oparte o algorytm PoS lub też jednego z wariantów.
W przypadku co po niektórych sieci blockchain nagrodą za stake’owanie środków swoich jest z góry określona wartość, która jest wyrażana w procentach. Powiązana jest bezpośrednio ze wskaźnikiem inflacji. Konstrukcja taka zmusza niejako posiadaczy kryptowaluty danej do wykorzystywania jej. Co więcej sam proces ten z założenia pozwala nam na zamortyzowanie operacyjnych kosztów, które wynikają z korzystania z sieci wszelkim posiadaczom tokenów.
Okazuje się, że staking pool powstaje, gdy kilku z posiadaczy jednostek danej kryptowaluty postanowi swoje zasoby połączyć, aby swoje szanse zwiększyć na wejście w rolę tak zwanego walidatora bloków. Co za tym idzie właśnie otrzymanie nagród. Węzły tworząc właśnie staking pool są jak najbardziej w stanie zsumować posiadanie środki przez siebie, aby podzielić ostatecznie pomiędzy sobą właśnie nagrody za samo zweryfikowanie proporcjonalnie bloku do swojego indywidualnego wkładu w pool każdego uczestnika.
Gdy bierzemy pod uwagę liczbę opcji rosnącą jak i także możliwości, które pozwalają na uczestnictwo w procesie uzyskiwania pewnego rodzaju konsensusu właśnie przez sieci blockchain i ich wszelkie zabezpieczenia, rozwój stake’owania przyczynić się może do jeszcze większego obniżenia barier wejścia do samego ekosystemu właśnie kryptowalut. Binance wspiera chętnie sieci, które są oparte o algorytm PoS oraz umożliwia użytkownikom swoim na stake’owanie tokenów oraz kryptowalut wybranych, bezpośrednio właśnie na Binance.com oraz uzyskiwania pasywnego dochodu z tego tytułu. Pamiętajmy o tym.
Jestem autorem wielu publikacji związanych z branżą kryptowalut. Przygotowuje artykuły dla najpopularniejszych Polskich serwisów związanych z Kryptowalutami. Zapraszam was na moje social media aby śledzić wszystkie moje publikacje dostępne w internecie.
Bitcoin osiągnął wartość 100.000 dolarów, co jest znacznym kamieniem milowym w historii kryptowalut. Tak wysokie…
Bitcoin święci obecnie triumfy wśród inwestorów, którzy są pewni nadchodzącej hossy na rynku kryptowalut. To…
Finanse osobiste mogą być skomplikowane, ale zrozumienie różnych form kredytowania dostępnych na rynku może pomóc…
BitSmart to rozwiązanie do programowania inteligentnego mieszkania, które pozwala mieszkańcom cieszyć się korzyściami płynącymi z…
RTMuslugibudowlane.pl, wiodąca firma budowlano-remontowa, ogłosiła niedawno, że będzie akceptować Bitcoin jako formę płatności za swoje…
Kredyt to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które pozwala na finansowanie nagłych wydatków, marzeń, a także większych…
This website uses cookies.