Rynek aktywów cyfrowych jest powszechnie znany ze swojej zmienności połączonej z niestabilnością. Ponadto stanowi ogromną zagadkę dla analityków, ponieważ przyszłe notowania są trudne do przewidzenia. Kryptomaniacy stają się świadkami odnajdywania perełek, które w krótkim czasie zyskują na swojej wartości, tak jak to było z walutą Mindol.
Jej wartość na początku listopada oscylowała w granicy 0,3 dolara, a obecnie osiąga poziom 4,4 dolara, przy podwojeniu wartości zaledwie w trakcie tygodnia. Niespodziewany wzrost wartości sprawił, że Mindol został ulokowany w pierwszej dwudziestce rankingu kryptowalut, których kapitalizacja przekracza poziom 690 000 000 $.
Mindol stał się obiektem obserwacji ogromnej ilości użytkowników, ponieważ pozostawił w tyle projekty tj. NEO oraz IOTA. Notowania tej kryptowaluty przyciągają coraz większą ilość kryptomaniaków, którzy zaczynają poddawać rozwadze uczciwość jej twórców.
Mindol został stworzony do szerzenia japońskiej “kultury maniaków”. Wówczas mógłby służyć do nadania dostępu do określonych projektów, wydarzeń, anime, mangi, a także gier wideo. Stanowiłby łącznik użytkowników z rozrastającą się subkulturą “maniaków”. W grudniu 2018 r. Mindol ogłosił czasowe zaprzestanie prac nad projektami. Dopiero 6 listopada, wydał komunikat przy pomocy Twittera, o ponownych pracach nad dotychczas wstrzymywanymi projektami, co było motorem wzrostu ceny.
Od 6 listopada możemy być świadkami pompowania i załamywania waluty, co doskonale obrazuje schemat pod nazwą “Pump and Dump”. Odnosi się on do programu oszustwa, który opiera się na notorycznym zwiększaniu wartości aktywa. Wykorzystywane są do tego nie do końca uznane i uczciwe metody, które umożliwiają manipulowanie wartością kryptowaluty. Jest to poważny sygnał do wzbudzenia czujności oraz powstrzymania się od inwestycji, przynajmniej w najbliższych okresach.
Twit przedstawił, że w najbliższym czasie udostępniona zostanie większa ilość informacji odnoszących się do projektów opartych w głównej mierze na kryptowalucie Mindol. W chwili obecnej dostępna jest wyłącznie okrojona wartość wiadomości, które sprzyjają powstawaniu domysłów związanych z planowanym oszustwem.
Wśród użytkowników pojawiają się sugestie, że przedstawiane wzrosty oraz spadki stanowią zapowiedź „najgorszych z najgorszych śmieci wytwarzanych przez system kanalizacyjny”. Satoshi Watch na swoim profilu w aplikacji Twitter opublikował ciekawe artykuły nawiązujące bezpośrednio do “Scam Mindol”.
Za wprowadzenie Mindol do obiegu opowiadają Coinall oraz CoinTiger. Aktualnie zalecamy, aby powstrzymać się od transakcji opartych na kryptowalucie Mindol, ponieważ obarczona jest znacznym ryzykiem oszustwa, które może nieść za sobą ogromne straty finansowe dla wielu użytkowników. Z pewnością najbliższy czas umożliwi zweryfikowanie tych sugestii oraz pozwoli rozstrzygnąć los tej kryptowaluty. Należy pamiętać, że rynek kryptowalut nie jest regulowany przez państwowe instytucje, dlatego osoby, które będą poszkodowane pozostaną same sobie.
Jestem autorem wielu publikacji związanych z branżą kryptowalut. Przygotowuje artykuły dla najpopularniejszych Polskich serwisów związanych z Kryptowalutami. Zapraszam was na moje social media aby śledzić wszystkie moje publikacje dostępne w internecie.
Bitcoin osiągnął wartość 100.000 dolarów, co jest znacznym kamieniem milowym w historii kryptowalut. Tak wysokie…
Bitcoin święci obecnie triumfy wśród inwestorów, którzy są pewni nadchodzącej hossy na rynku kryptowalut. To…
Finanse osobiste mogą być skomplikowane, ale zrozumienie różnych form kredytowania dostępnych na rynku może pomóc…
BitSmart to rozwiązanie do programowania inteligentnego mieszkania, które pozwala mieszkańcom cieszyć się korzyściami płynącymi z…
RTMuslugibudowlane.pl, wiodąca firma budowlano-remontowa, ogłosiła niedawno, że będzie akceptować Bitcoin jako formę płatności za swoje…
Kredyt to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które pozwala na finansowanie nagłych wydatków, marzeń, a także większych…
This website uses cookies.