Giełda Gemini to platforma umożliwiająca sprzedaż, kupno i przechowywanie kryptowalut. Jej właścicielami są bracia Tyler i Cameron Winklevoss, którzy postanowili rozszerzyć swoją działalność na Australię, tym samym czyniąc ją szóstym krajem poza USA, w którym można handlować na Gemini.
21 sierpnia mieszkańcy Australii zostali poinformowani, że mogą pobrać mobilną aplikację Gemini (kompatybilna z systemami Android i iOS) na swoje urządzenia. Dostępne są tam kryptowaluty takie jak Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BCH), ale nie ma wśród nich stablecoina Gemini dolar (GUSD) – dla niewtajemniczonych stablecoiny to cyfrowe waluty o minimalnej zmienności cenowej lub z zasady nie podlegające wahaniom kursu, których główną funkcją jest wspomaganie bezpieczeństwa handlu i ułatwianie inwestowania w inne kryptowaluty.
Z usług giełdy Geminii można korzystać nie tylko w Australii, jest też dostępna w Anglii, Korei Południowej, Hongkongu, Singapurze, Waszyngtonie D.C. Portoryko i 49 stanach USA.
Jak donosi portal Coinmarketcap, to giełda o średnim dobowym wolumenie w kwocie 35,8 mld USD, co czyni ją pod względem obrotów 81. giełdą na świecie. Obecnie to tzw. trust company – firma powiernicza, którą reguluje Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork. Gemini powstała w 2014 r. i jako pierwsza na świecie dała możliwość handlu Ethereum.
Wybitny ekspert cyberbezpieczeństwa z dwudziestoletnim doświadczeniem, David Damato (wcześniej pracował jako dyrektor bezpieczeństwa w Tanium), w tym tygodniu został zatrudniony przez giełdę Gemini, firma wysłała też zgłoszenie do Agencji Regulacyjnej Instytucji Finansowych (FINRA) z prośbą o uzyskanie licencji maklera-dealera, która pozwoli udzielać zainteresowanym papiery wartościowe na blockchainie i umożliwi działanie jako alternatywny system obrotu.
Stowarzyszenie Libra to pozarządowa organizacja powstała z ramienia Facebooka, z którym w ostatnim czasie negocjują bracia Winklevoss – chcą przystąpić do Libry, udzielili również wywiadu CNBC, w którym wyrazili opinię, że planowane wprowadzenie kryptowalut przez Stowarzyszenie i Facebooka wpłynie pozytywnie na cały rynek i może “odczarować” samo słowo kryptowaluty.
Wierzą też, że w przyszłości każda firma działająca w zakresie nowych technologii w przeciągu kilku lat wprowadzi swoją własną kryptowalutę. Ich zdaniem Facebook nie zacznie kopiować ich projektu Gemini, ponieważ w ramach rynku który tworzy, może być też notowane samo Stowarzyszenie Libra.
Tyler Winklevoss powiedział:
Jesteśmy podekscytowani poszerzaniem naszej działalności i tym, że stajemy się widoczni na międzynarodowym rynku, dając Australijczykom możliwość bezpiecznego i sprawdzonego handlu kryptowalutami. Sprawiliśmy, że Gemini zyskało zaufanie w kwestii nowoczesnych technologii i mamy zamiar pokazać, że również w Australii jesteśmy godni zaufania.
Jestem autorem wielu publikacji związanych z branżą kryptowalut. Przygotowuje artykuły dla najpopularniejszych Polskich serwisów związanych z Kryptowalutami. Zapraszam was na moje social media aby śledzić wszystkie moje publikacje dostępne w internecie.
Bitcoin osiągnął wartość 100.000 dolarów, co jest znacznym kamieniem milowym w historii kryptowalut. Tak wysokie…
Bitcoin święci obecnie triumfy wśród inwestorów, którzy są pewni nadchodzącej hossy na rynku kryptowalut. To…
Finanse osobiste mogą być skomplikowane, ale zrozumienie różnych form kredytowania dostępnych na rynku może pomóc…
BitSmart to rozwiązanie do programowania inteligentnego mieszkania, które pozwala mieszkańcom cieszyć się korzyściami płynącymi z…
RTMuslugibudowlane.pl, wiodąca firma budowlano-remontowa, ogłosiła niedawno, że będzie akceptować Bitcoin jako formę płatności za swoje…
Kredyt to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które pozwala na finansowanie nagłych wydatków, marzeń, a także większych…
This website uses cookies.