Założona w 2011 giełda kryptowalut Kraken może poszczycić się mianem największej w branży pod względem wolumenu EUR. Niedawno, 14 sierpnia 2019, ogłosiła ona wzrost wolumenu na platformie o oszałamiające 2000 procent od początku zeszłego roku. O fakcie tym poinformował szef handlu Krakena, Nelson Minier, w jednym z odcinków podcastu The Block – The Scoop, nadanym 20 sierpnia tego roku. Mężczyzna wspomniał również o tym, że Bitcoin i Ether wciąż cieszą się największą popularnością, a pięć największych kryptowalut biorących udział w obrocie według wolumenu to: Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Monero oraz Tether.
W trakcie podcastu Nelson Minier opowiedział także o swoich przewidywaniach dotyczących Bitcoina oraz jego ceny w przyszłości. Szef handlu Krakena mówił o tym, że obecnie nie zauważa spadku popytu na tę wirtualną walutę. Wspomniał także, że podaż zmniejszy się o połowę mniej więcej w maju przyszłego roku. Ponadto mężczyzna zauważył, że wyższa cena tego surowca sama w sobie stanowi najlepsze narzędzie marketingowe.
Ponad dwudziestokrotny wzrost wolumenu to nie jedyna ważna informacja związana z Krakenem. Warto wspomnieć także o tym, że wciąż ciągnie się sprawa pomiędzy byłym pracownikiem a giełdą. W kwietniu tego roku Jonathan Silverman pozwał platformę na zawrotną kwotę ponad 900 tysięcy dolarów. Mężczyzna miał zarządzać działem handlowym Krakena w Nowym Jorku, jednak nie otrzymał on za to rekompensaty zgodnej z ustną umową, jaką zawarł z Jesse Powellem, założycielem giełdy.
Co więcej, Silverman twierdził, że informacja jakoby Kraken nie działał w Nowym Jorku jest fałszywa. W pozwie, jaki mężczyzna skierował do sądu, możemy przeczytać, że wbrew podawanym przez giełdę informacjom praktyka i handel OTC, w tym także logowania do Krakena i negocjowanie przelewów odbywały się niemalże wyłącznie w Nowym Jorku.
Na odpowiedź giełdy nie trzeba było długo czekać. Rzeczniczka Krakena, Christina Vee, szybko wypowiedziała się w tej sprawie. Jej zdaniem Jonhatan Silverman kłamie, a także narusza umowę o zachowaniu poufności, do jakiej się zobowiązał. Warto śledzić dalszy rozwój tej sprawy.
Na początku tego roku Jesse Powel, założyciel Krakena i dyrektor generalny giełdy przekazał wszystkim inwestorom w kryptowaluty ważną informację. Ostrzegał on przed tym, aby nie przechowywać funduszy na platformach transakcyjnych.
W końcu każda platforma mająca połączenie z Internetem jest narażona na ataki hakerskie, jednak nie każda posiada odpowiednie zabezpieczenia przed takimi atakami, czego przykładem może być chociażby Cryptopia Exchange, nowozelandzka giełda, która została zhackowana w styczniu 2019 roku. Powel uważa, że najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowalut jest portfel sprzętowy lub inny portfel, który pozwala na zarządzanie kluczami prywatnymi przez użytkownika. Według niego na giełdzie warto przechowywać jedynie środki, których używamy obecnie do spekulacji.
Jestem autorem wielu publikacji związanych z branżą kryptowalut. Przygotowuje artykuły dla najpopularniejszych Polskich serwisów związanych z Kryptowalutami. Zapraszam was na moje social media aby śledzić wszystkie moje publikacje dostępne w internecie.
Bitcoin osiągnął wartość 100.000 dolarów, co jest znacznym kamieniem milowym w historii kryptowalut. Tak wysokie…
Bitcoin święci obecnie triumfy wśród inwestorów, którzy są pewni nadchodzącej hossy na rynku kryptowalut. To…
Finanse osobiste mogą być skomplikowane, ale zrozumienie różnych form kredytowania dostępnych na rynku może pomóc…
BitSmart to rozwiązanie do programowania inteligentnego mieszkania, które pozwala mieszkańcom cieszyć się korzyściami płynącymi z…
RTMuslugibudowlane.pl, wiodąca firma budowlano-remontowa, ogłosiła niedawno, że będzie akceptować Bitcoin jako formę płatności za swoje…
Kredyt to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które pozwala na finansowanie nagłych wydatków, marzeń, a także większych…
This website uses cookies.