Portfel Revolut umożliwia handel akcjami

Revolut zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami poszerza pakiet możliwości, które daje klientom. Firma ogłosiła właśnie, że wchodzi do segmentu inwestycyjnego. Ten coraz popularniejszy fintech sygnalizował już taką możliwość w ubiegłym roku, ale teraz poznaliśmy szczegóły. Revolut twierdzi, że chce dać klientom możliwości tańszego inwestowania na rynku akcji, bo obecnie jest ono zbyt drogie oraz skomplikowane, przez co niedostępne dla wielu osób.

Inwestycje przez Revolut

Jego wejście na rynek inwestycji w akcje ma pomóc rozwiązać te problemy. Firma zapewnia teraz swoim najważniejszym klientom możliwość handlowania akcjami nawet 300 spółek znajdujących się na amerykańskich giełdach NASDAQ oraz NYSE. Szansę na to mają subskrybenci najdroższego i najbardziej zaawansowanego planu usługi Revolut, czyli Metal. Już wkrótce jednak pojawi się także oferta dla innych użytkowników aplikacji. Firma zapowiada, że w ciągu najbliższych kilku tygodni udostępni możliwość handlowania akcjami w nieco ograniczonej formie również dla tych, którzy korzystają z jej planów Standard oraz Premium.

Do 100 darmowych transakcji inwestycyjnych

Wejście Revoluta na rynek inwestycji w akcje ma go poważnie zmienić. Według zapowiedzi inwestowanie będzie teraz nie tylko prostsze, ale też, a może przede wszystkim, tańsze. Jedno w połączeniu z drugim ma sprawić, że zainteresuje się nim znacznie więcej osób niż do tej pory. Użytkownicy Revolut Metal, którzy już mają możliwość skorzystania z oferty inwestycji dostali od razu aż do 100 darmowych transakcji w ciągu każdego miesiąca. Wszelkie zakupy ponad tym limitem będą kosztowały równowartość 1 funta. Jak łatwo się domyślić, korzystający z tańszych pakietów Standard oraz Premium będą mieli nieco gorsze warunki. W wersji Standard miesięcznie będzie można wykonać tylko 3 transakcje inwestycyjne bez opłat. Za to wersja Premium oferuje 8 takich darmowych okazji. Koszt roczny utrzymania rachunku inwestycyjnego określono na 0,01 %.

Kolejne ruchy Revoluta już wkrótce?

Taka oferta może poważnie zainteresować tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem. Na razie jest dość ograniczona, ale niewykluczone, że już wkrótce firma ją poszerzy, zwłaszcza jeżeli wstępna wersja okaże się sukcesem. Już mówi się o tym, że Revolut może w przyszłości wprowadzić możliwość handlowania nie tylko spółkami amerykańskimi, ale także tymi dostępnymi na giełdach w Wielkiej Brytanii oraz w Europie kontynentalnej. Ma się pojawić także dostępna oferta zakupu funduszy ETF przez aplikację.

Na razie Revolut “rzucił siły” na giełdy amerykańskie, a w związku z tym warto pamiętać o pewnym zastrzeżeniu technicznym, które z tego wynika. Handel akcjami przez aplikację będzie możliwy wyłącznie w godzinach otwarcia giełd NASDAQ i NYSE.

Revolut to założony w Wielkiej Brytanii fintech, oferujący usługi bankowe nowej generacji, konkurencyjne wobec ofert tradycyjnych banków. Przy pomocy mobilnej aplikacji firmy można założyć konto bankowe z kartą płatniczą. Revolut oferuje dokonywanie bezpłatnych przelewów, usługi walutowe i kryptowalutowe. Firma powstała w 2015 roku, a w 2018 otrzymała europejską licencję bankową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.