$BAR już wyprzedane

Sprzedaż tokenów znanego hiszpańskiego klubu FC Barcelona zakończyła się rekordowo szybko. Zamiast przewidywanych dwóch dni zajęła… dwie godziny.

Szybko poszło

Sprzedaż wspomnianych tokenów rozpoczęła się 22 czerwca o godzinie pierwszej po południu. Prognozowano, że potrwa około 48 godzin i dopiero po dwóch dobach planowano zamknięcie sesji. Tymczasem już przed piętnastą tego samego dnia nie było co kupować; wszystkie tokeny BAR zostały wyprzedane. Ilość tokenów była ograniczona. Łącznie było ich 6 000. Cena za jeden token BAR wynosiła 2 euro. W szczytowym momencie wartość sprzedaży w ciągu 2 minut osiągnęła 777 000 dolarów.

Jak kupowano?

Zakupów można było dokonywać przez dwa portale: Chiliz.net oraz Socios.com. O ile ta ostatnia platforma brała już udział w podobnej akcji z włoskim klubem Juventus, dla Chiliz.net było to pierwsze tego typu doświadczenie. Współpraca z jednym z największych hiszpańskich klubów z fanami na całym świecie na pewno wpłynie na popularność obu serwisów.

Według informacji podanych przez przedstawicieli powyższych platform internetowych kupujących było ponad 4 tysiące, a pochodzili oni ze 106 krajów. Co ciekawe, Hiszpanie nie byli najliczniejszą grupą kupujących. Liderem zostali Turcy. Zaraz za nimi uplasowali się Polacy. Hiszpanów wyprzedzili jeszcze Japończycy i  Francuzi. Pod względem wysokiego popytu na tokeny Barçy wyróżnili się także Brytyjczycy oraz Włosi.

Ze względu na ograniczoną ilość możliwych do nabycia tokenów, sprzedaż prowadzono według kolejności zgłoszeń. Obowiązywała więc zasada “kto pierwszy, ten lepszy”, a chętni do nabycia BARów musieli wykazać się refleksem niczym Messi na boisku.

Skąd ten pomysł?

Kryptowaluty i piłkarskie kluby nie pierwszy raz występują obok siebie. Pomysł łączenia tych dziedzin przynosi korzyści obu stronom, a fanom oraz nabywcom zapewnia niezapomnianych emocji. Podobnie jak w przypadku włoskiego klubu Juventus, koncepcja stworzenia i dystrybucji własnych tokenów miała na celu zwiększyć interakcje z fanami klubu FC Barcelona. Przed posiadaczami tokenów BAR otwiera się wiele możliwości niedostępnych dla “zwykłych” kibiców Barçy. Fani, którzy nabyli tokeny mogą między innymi brać udział w sondażach, przygotowywane są dla nich specjalne ankiety. Wygrana w tego typu konkursach zapewnia atrakcyjne nagrody, którymi z pewnością żaden kibic piłkarski by nie pogardził. Można zyskać na przykład możliwość spotkania się z piłkarzami przed meczem. Któż nie chciałby poznać na żywo swoich idoli, spędzić z nimi parę chwil, porozmawiać, może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie?

Co teraz?

Kiedy tokeny BAR już wyprzedane, ich szczęśliwi nabywcy mogą brać udział we wszystkich przygotowywanych dla nich atrakcjach. Prócz szansy na większą internetową interakcję ze swoim ulubionym klubem piłkarskim, na tokenach można zarobić. Tokenami można bowiem handlować. Oficjalny obrót rozpoczął się 25 czerwca. Tak samo jak miało to miejsce w przypadku nabycia tokenów BAR, handlować można nimi za pośrednictwem platform Chiliz.net oraz Socios.com. Sprzedaż prowadzona jest na zasadach wolnego rynku, a cena determinowana jest popytem i podażą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.