Duże zmiany związane z BTC.

Duże zmiany związane z BTC.

Wszyscy, którzy uważnie śledzą rynek kryptowalut, z pewnością wstrzymali oddech, w napięciu obserwując rozwój sytuacji związanej z wydobyciem Bitcoinów. Maszyny górnicze zostały postawione w stan najwyższej gotowości, bowiem istnieje realne prawdopodobieństwo, że wydobycie tej waluty wkrótce może stać się znacznie trudniejsze. To oczywiście przełożyłoby się na wzrost kosztów operacyjnych wydobywania BTC. Skąd takie informacje i czy rzeczywiście jest się czego bać?

Pesymistyczne rokowania

Zgodnie z niedawnymi szacunkami, trudność wydobycia Bitcoinów powinna wzrosnąć o 8,92 % i osiągnąć tym samym 17,19 T. Z czego to wynika? Przede wszystkim z poziomu trudności, który nie został zmieniony podczas ostatniej korekty i najwyższego skoku, jaki miał miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat, który można było zaobserwować w połowie czerwca. Poziom trudności wydobycia BTC ostatni raz przekroczył 16 T na początku maja, tuż przed trzecim halvingiem tej kryptowaluty. Warto pamiętać o tym, że trudność wydobywania jest aktualizowana co 2016 bloków (w przybliżeniu co dwa tygodnie). Takie działanie służy utrzymaniu standardowego, dziesięciominutowego czasu bloku. Co ciekawe, hash rate, czyli tak zwana moc obliczeniowa sieci, także wykazuje tendencję wzrostową. Od czasu ostatniej korekty trudności, która miała miejsce 30 czerwca, wskaźnik zwiększył się praktycznie o 7%. Swoje zdanie na temat przyczyn tego zjawiska ma Tim Rainer, dyrektor finansowy Greenidge Generation. Według niego hash rate zwiększa się, z uwagi na maszyny nowej generacji.

Międzynarodowe spojrzenie na sprawę

Jiang Zhuoer stojący na czele BTC.TOP przypuszcza, że należący do Chin udział w światowym hash rate, nie zmniejszy się. Aktualnie wynosi on niemalże 70%. Wszystko dlatego, że chińscy górnicy kopią przy pomocy Antminera S9, który nie jest może najnowszej generacji ale przeszedł wiele modyfikacji oprogramowania zwiększających wydajność. Zhuoer nie przewiduje również, aby w najbliższym czasie hash rate uległo istotnym zmianom. Swoje stanowisko uzasadnia faktem, że sporo centrów danych sprzedało już lub odłączyło maszyny górnicze starszych generacji, gdyż praca przy ich użyciu nie była opłacalna. Zaznacza również, że jeśli chodzi o urządzenia najnowszej generacji, podaż jest ograniczona. Jeden z największych udziałowców na rynku, Bitmain, zajmuje się sprzedażą nowoczesnych urządzeń do końca roku. MicroBT z kolei wyprzedał cały swój sprzęt aż do listopada i oczekuje na dostawę, która powinna pojawić się dopiero w grudniu. Te trudności i kryzysy dostawcze prawdopodobnie wynikają z niewłaściwego modelu zarządzania w Bitmain oraz Canaan, który jest trzecim najbardziej liczącym się producentem maszyn wydobywczych.

Trudne decyzje

Co w obliczu takich prognoz zrobią górnicy? Czy będą sprzedawać BTC, czy raczej zdecydują się na ich zatrzymywanie? Tim Rainer twierdzi, że korekta trudności nie wywoła zbyt dużych zmian w procesie handlu kryptowalutą i w strategiach kopalni. Jeszcze niedawno górnicy bardzo chętnie sprzedawali Bitcoina. Czy ta tendencja się utrzyma? Pozostaje jedynie czekać na rozwój wydarzeń i bacznie obserwować sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.