Czarny łabędź czy biały nosorożec – co czeka BTC? 

Mike McGlone, który obejmuje stanowisko starszego stratega rynkowego w Bloomberg Intelligence wskazał, że paraboliczny wzrost Bitcoina nastąpi poraz kolejny już w 2021 roku.

Mike McGlone twierdzi, że sytuacja się powtarza

Zdaniem McGlone wykres BTC będzie kształtował się podobnie jak to miało miejsce w 2013 i 2017 roku. Pozwala mu to na argumentowanie, dlaczego jego zdaniem ma w 2021 r. dojść do parabolicznego wzrostu, określanego także jako “bańka”, co również miało miejsce w 2013 i 2017 roku.

Przesłanki o tym, że w 2021 roku powtórzy się sytuacja z 2017 roku zaczęły się pojawiać tuż przed halvingiem z 11 maja. Już wtedy były pierwsze sugestie, że nadchodzący podział nagrody dla górników doprowadzi do wzrostu kursu wartości BTC, choćby stopniowego. Pojawiły się również odważne przewidywania, że wszystko wskazuje na bańkę, co na ten moment nie jest jeszcze pewne.

Górnicy za to, że udało im się wykopać blok dostają 6,25 BTC. Warto przy tym pamiętać, że roczna inflacja BTC nie przekracza tej odnoszącej się do złota.

Od lipca 2016 roku wartość kryptowaluty stopniowo, lecz powoli, zaczynała rosnąć. Warto pamiętać, że wówczas doszło do zmniejszenia nagród dla górników. Pełną parabole udało się osiągnąć dopiero w IV kwartale 2020 r. Podsumowując, BTC wzrósł aż o 2800% w czasie 18 miesięcy.

Czarny łabędź czy biały nosorożec – co czeka BTC?

Zdaniem analityków w niedalekiej przyszłości może dojść do nowej bańki. Choć nie wszyscy przemawiają jednym głosem. W pewnym momencie może coś nagle zastopować wzrost np. czarny łabędź, tudzież biały nosorożec, czyli groźna bestia. A objawy świadczące i takim zjawisku mogą być powszechnie bagatelizowane.

McGlone studzi te zapędy ostrzegając i tym, że kryptowaluta może zostać prawnie zakazana, albo poddana takim regulacjom prawnym, które sprawia, że jej rynek gwałtownie się pogorszy.

Należy pamiętać, że to co będzie się działo w 2021 roku jest nadal zagadką. Sporo może namieszać wygrana Bidena w wyborach prezydenckich w USA. Z pewnością nowy prezydent będzie stanowił podstawę do opracowania nowych kierunków polityki światowej, co będzie poprzedzone jej zamrożeniem na pewien okres. A dalsze jego kierunki rządzenia da obecnie nieznane. Nie wiemy, czy USA podejmie decyzję o rozpoczęciu wojny z Chinami i jak to mogłoby wpłynąć na notowania Bitcoina. Niestety, wszystkie kluczowe narady i decyzję są podejmowane za zamkniętymi drzwiami, a społeczeństwo dowiaduje się jako ostatnie.

Więcej o produktach CBD i BTC znajdziesz na Cbdolejki.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.