Największy z rosyjskich banków będzie tworzył swojego stablecoina

Największy z rosyjskich banków, czyli Sberbank, zaczyna przygotowywać się do wprowadzenia na rynek własnej kryptowaluty, tzw. stablecoina. Token będzie nazywał się Sbercoin i będzie przedstawiał wartość w stosunku 1:1 odnośnie do rosyjskiego rubla. Planowo w pierwszej fazie projektu ma on posłużyć wyłącznie do cyfrowego rozliczania aktywów finansowych.

Dzięki nowemu prawu rosyjskiemu powstaje możliwość stworzenia stablecoina

Igor Kuzmichev, sprawujący funkcję dyrektora handlowego firmy Waves Enterprise, wyjawił, że taka decyzja nie bierze się znikąd ani z nagłej potrzeby chwili, ponieważ specjaliści zatrudnieni przez Sberbank już od dłuższego czasu pracują zarówno nad technicznymi, jak i prawnymi możliwościami zainicjowania Sbercoina, właśnie jako narzędzia rozliczeniowego.

Kuzmichev przyznał jednak przy tym, że przyjęcie ustawy o CFA niewątpliwie stanie się bodźcem decydującym, pozwalającym znacznie zwiększyć zakres oraz intensywność prac odnośnie do pierwszego rosyjskiego stablecoina.

Najnowsza rosyjska ustawa o cyfrowych walutach (CFA) przestaje zwalczać kryptowaluty w Rosji, a ponadto uznaje cyfrowe pieniądze i obrót nimi na terenie kraju za całkowicie legalne, jeżeli kryptowaluta traktowana jest jak aktywo. Właśnie ta ustawa otworzyła Sberbankowi drogę do przygotowywania się do emisji własnego stabilcoina.

Nowe prawo zakazuje wprawdzie płacenia kryptowalutami za jakiekolwiek towary, czy usługi, to poza uznaniem walut cyfrowych za legalne i wymienialne aktywo, to również pozwala rosyjskim podmiotom gospodarczym i nie tylko bankom, na tokenizowanie swoich działalności oraz na emitowanie własnych akcji cyfrowych za pośrednictwem technologii blockchain.

Na razie nie ustalono daty wprowadzenia do obrotu tokena Sberbanku, a na pewno nie stanie się to w tym, 2020 roku, ponieważ nowa ustawa o cyfrowych walutach będzie obowiązywała w Rosji dopiero od stycznia roku przyszłego, czyli 2021.

Nowa rosyjska ustawa o aktywach cyfrowych

Informacja o tym, że rosyjski rząd wprowadza w życie nową ustawę są już znane od dłuższego czasu, a ponadto wejdą w życie przepisy regulujące indywidualny obrót kryptowalutami. Przede wszystkim odchodzi się od kar, które w poprzednich zapisach mówiły awet o więzieniu, nie ma jednak mowy o całkowicie wolnym obrocie, np. bitcoinem.

Zgodnie z nową ustawą, cyfrowe pieniądze mogą służyć do handlu i wymiany pomiędzy użytkownikami, ale nie będą mogły być wykorzystywane do np. zakupu towarów przez internet, czy opłacania usług, np. księgowych. Żeby posiadacz BTC mógł coś za niego kupić , będzie zobowiązany do uprzedniej wymiany kryptowaluty na pieniądz fiducjarny, czyli na rubla.

Wypowiadający się o nowej rosyjskiej ustawie kryptowalutowej założyciel Quantum Economics, Mati Greenspan stwierdził, że chociaż nie są to najlepsze z dotychczas obowiązujących przepisów odnośnie do kryptowalut na świecie, to jednak i nie najgorsze. Zauważa również, że wzrasta świadomość prawna odnośnie do świata kryptowalut i że należy się z tego cieszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.