Malta Financial Services Authority debrało zapytanie z od 21 giełd

Malta Financial Services Authority (MFSA) – odpowiednik Komisji Nadzoru Finasowego KNF na Malcie – odebrało zapytanie z od 21 giełd walut cyfrowych, które pragną uzyskać niezbędną i wymaganą licencje do prowadzenia na tej wyspie działalności zgodnie z Ustawą o wirtualnych aktywach finansowych (VFA). Jak widać Malta w dalszym ciągu przyciąga do siebie nowe podmioty z rynku technologii blockchain.

Maltańska stolica walut cyfrowych

Malta Financial Services Authority (MFSA) podało do wiadomości publicznej, że do 31 października bieżącego roku dostawcy usług z sektora walut cyfrowych funkcjonowali zgodnie z przejściowymi przepisami określonymi w art. 62 Ustawy o wirtualnych aktywach finansowych  (VFA). Aby móc kontynuować dalszą działalność na terenie Malty, podmioty te są zobligowane do złożenia nowego wniosku o takie zezwolenie do wspomnianego wyżej MFSA.

Zgodnie z doniesieniami Finance Magnates, wnioskodawcy zostaną sklasyfikowani według klucza Malta Financial Services Authority (MFSA) do jednej z czterech kategorii, które to określają wymagania stawiane względem posiadaczy licencji. Nie jest tajemnicą, że regulator ma także w planach nakładać i egzekwować kary administracyjne za naruszenie obowiązującego prawa.

Wydanym oficjalnym ogłoszeniu MFSA informuje, że już wkrótce zacznie kontaktować się z wnioskodawcami w celu wyznaczenia terminu wstępnego spotkania. Po nim podmioty wnioskujące o licencję będą miały 60 dni na złożenie kompletnego wniosku z powrotem do Malta Financial Services Authority (MFSA).

Na chwilę obecną do MFSA wpłynęło 30 wniosków o rejestrację w ramach Ustawy o wirtualnych aktywach finansowych (VFA). 18 nich zostało już zarejestrowanych. Dla osób zainteresowanych podajemy, że lista zarejestrowanych podmiotów jest udostępniona do wglądu na oficjalnej stronie internetowej Malta Financial Services Authority (MFSA).

Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych  (VFA)

Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych  (VFA) stanowi część maltańskiego ustawodawstwa związanego z technologią blockchain. Jak wiadomo przepisy zostały wprowadzone przeszło dwa lata temu w lipcu 2018 roku razem z ustawą Malta Digital Innovation Authority, czyli ustawą dotycząca innowacyjnych technologii. We wrześniu Malta Financial Services Authority (MFSA) upubliczniło swoją strategię działań w ramach, której ma zamiar zarówno aktywnie monitorować, jak i zarządzać ryzykiem biznesowym związanym działalnością podmiotów z sektora walut cyfrowych.

W dniu wczorajszym Regulator wydał oficjalne ostrzeżenie przed nowym scamem, który podszywa się pod najbardziej znaną walutę cyfrową czyli Bitcoina (BTC). Mowa tu o podejrzanym projekcie znanym pod nazwą „Bitcoin Future”. Zdaniem MFSA Bitcoin Future przypomina wcześniej zidentyfikowany scam, czyli “Bitcoin Revolution”.

Warto w tym momencie zwrócić uwagę na fakt, że swoją siedzibę z dniem 1 listopad bieżącego roku zmienił BitBay. Jak powszechnie wiadomo przeniósł ona swoją działalność z Malty na teren Estonii. Polska giełda kryptowalutowa już drugi raz w okresie kilkunastu ostatnich miesięcy zmieniła swoją siedzibę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.