INDIE: Giełda chce poznać zasady opodatkowania kryptowalut

Bank centralny został zapytany o wyjaśnienie sprawy dotyczącej opodatkowania kryptowalut. Indyjska giełda kryptowalut domaga się przedstawienia klarownych przepisów dotyczących opodatkowania.

 

  • Giełda kryptowalut w Indiach chce poznać jasne przepisy dotyczące kryptowalut
  • Przez brak klarownych przepisów dotyczących kryptowalut istnieje możliwość pojawienia się problemów z organami podatkowymi i bankami

 

Kontratak indyjskich giełd kryptowalut

Kiedy Sąd Najwyższy w Indiach zrezygnował z zakazu banku centralnego w sprawie dotyczącej giełd kryptowalut, indyjskie giełdy kryptowalutowe zaczęły domagać się przedstawienia klarownych przepisów dotyczących podatków. Warto przypomnieć, że banki komercyjne nie miały możliwości, by świadczyć im wcześniej usługi bankowe.

Ze źródeł India Times wynika, że część indyjskich kryptowalutowych giełd skierowało 4 maja w formie listu prośbę do banku centralnego, by przedstawiono jasne przepisy dotyczące cyfrowych walut. Dotychczasowy brak klarownych przepisów dotyczących kryptowalut doprowadził do tego, że w bankach odmawia się świadczenia usług różnym giełdom, które zajmują się kryptograficznymi aktywami.

Ze źródeł wynika także, że spróbowano skontaktować się z indyjskim Sądem Najwyższym.

Co giełdy kryptowalutowe chcą osiągnąć i czego dokładnie pragną się dowiedzieć? Giełdy kryptowalutowe domagają się, by określić, czy przeprowadzane na nich operacje będą w jakiś sposób sklasyfikowane (na przykład jako transakcje związane z usługami, towarami lub walutami). Wszystko to prowadzi do tego, by dowiedzieć się i ustalić, co podlega podatkowi od usług czy towaru.

 

Podatki i związane z nimi problemy

Dyrektor naczelny giełdy Belfrics Global, Praveenkumar Vijayakumar, w swojej wypowiedzi oznajmił, że:

– jeśli aktywa cyfrowe nie będą zwolnione z podatku, cyfrowe giełdy walutowe w Indiach będą miały problem z organem podatkowym..

Następnie dodał, że:

– W następstwie ostatniego orzeczenia Sądu Najwyższego zwróciliśmy się również do banku centralnego o wyjaśnienie tej kwestii.

 

Z kolei CEO firmy Credbaco Global, Sidharth Sogani, który zajmuje się aktywami cyfrowymi i bada ich pozycję na rynku i działanie, powiedział, że:

– bank centralny miał wydać nowy okólnik, w którym nakaże bankom ponowne rozpoczęcie relacji bankowych z giełdami kryptowalut i przedsiębiorstwami.

 

Powyższa wypowiedź miała miejsce zaraz po uchyleniu zakazu banku centralnego przez Sąd Najwyższy. Na koniec dodał jeszcze, że widoczna jest obecnie sytuacja, gdzie wiele banków dementuje wiadomości o odebraniu jakiegokolwiek typu powiadomienia od władz. Jak stwierdzają giełdy, żadnej wiadomości nie otrzymały. Przez tę sytuację wiele istniejących banków komercyjnych nie ma zamiaru otwierać kont dla firm, której działalność skupia się na kryptowalutach. Jak rozwiąże się ta sprawa? Rynek kryptowalutowy z pewnością wkrótce odpowie i wyjaśni przedstawioną powyżej sytuację na temat giełdy walut cyfrowej i banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.