Bitcoinowy wieloryb wykonał transakcję na ponad 1,3 miliarda dolarów

Już wcześniej w 2019 roku obserwowane były duże działania większych graczy na rynku kryptowalut, które miały bardzo istotny wpływ na ruchy ceny. Dopiero 29 lipca doszło jednak do spektakularnych transferów. Według ekspertów co prawda nie miały one charakteru spekulacyjnego, co nie oznacza, że nie należy im szczegółowo przeanalizować. Kto mógł dokonać ogromnego transferu na kwotę ponad 140 tysięcy Bitcoinów o rynkowej wartości przekraczającej 1,3 miliarda dolarów?

Ogromne transfery na Bitcoinie za kwotę ponad 1,3 miliarda dolarów

Wszystkie osoby związane z rynkiem kryptowalut zainteresował ogromny transfer na kwotę aż 142.323 o wartości ponad 1,3 miliarda dolarów. Warto podkreślić, że stanowi to 0,8% wszystkich monet, które znajdują się w obiegu. Według ekspertów za transakcją stoi przedsiębiorstwo z branży kryptowalutowej – Xapo, którego portfel został zakupiony przez Coinbase.

Dyrektor ds. badań w the Block – Larry Cermak, jako pierwszy dostrzegł omawiany ruch. Następnie w bardzo krótkim czasie wiadomość rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. Lerry Cermak zaobserwował także, że najprawdopodobniej transakcji dokonała jednak z giełd kryptowalutowych.

Warto także mieć świadomość, że kilka godzin wcześniej miała miejsce inna poważna transakcja, tym razem o wartości 50 tysięcy Bitcoinów. Według wstępnych ustaleń również dokonał jej Xapo. Podsumowując daje to łącznie prawie 200 tysięcy Bitcoinów. Wszystko wskazuje również, że obydwie transakcje zostały wykonane przez jednego gracza.

Z kolei zdaniem CEO funduszu hesgingowegoThree Arrows Capital – Su Zhu, na ten moment Xapo przechowuje około 700 tysięcy Bitcoinów. Bardzo duża liczba osób związanych z branżą kryptowalutową zauważyła, ze zdecydowana część wspomnianych środków nie była transferowana przynajmniej od 2016 roku.

Nikogo nie może dziwić zatem fakt, że coraz więcej osób związanych z branżą zastanawia się co dokładnie było powodem wykonania tak dużych transakcji. Zdecydowana większość ludzi śledzących systematycznie wydarzenia w świecie kryptowalut stawia na wspomniany wcześniej transfer zakupu portfela Xapo przez Coinbase. Z kolei część osób jest zaniepokojona działaniem tzw. “wieloryba”. Według nich środki mogą zostać bowiem wykorzystane do finalizacji bardzo dużego zlecenia sprzedaży, którego celem może być potrząśnięcie rynkiem. Oczywiście niektórzy eksperci są zdania, że spekulacji mógł dokonać sam Satoshi Nakamoto.

Jest to nie pierwsza transakcja, za którą stoi duży gracz

Warto odnotować fakt, że jeszcze w tym samym miesiącu została zidentyfikowana transakcja sprzedaży na kwotę 15 tysięcy ETH, dokonał jej gracz na giełdzie Bitstamp. Według części osób zapoczątkowała ona spadki na Bitcoinie. Ponadto początki tegorocznych wzrostów w kwietniu na Bitcoinie upatrywane są w skumulowanych działaniach pewnego gracza posiadającego kwotę aż 100 milionów dolarów. Zastosował on bowiem odpowiednie algorytmy i uruchomił zlecenie kupna jednocześnie na trzech giełdach: Kraken, Bitstamp oraz Coinbase.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.