Japonia zamierza ograniczyć na giełdach kryptowalut dźwignię

Japonia: Agencja Finansowa ma w planach wprowadzić przepisy, które ograniczają dźwignię w samym handlu kryptowalutami do dokładni dwukrotności depozytów traderów. Sam organ poinformował w piątek o tym media.

Nowe rozporządzenie jest na pewno o wiele bardzie rygorystyczne, a niżeli poprzednie przepis, które już pozwalały na czterokrotny limit. Jednak jak twierdzą urzędnicy, ono zostanie ustanowione po to, aby zmniejszyć ryzyko wzrostu gwałtownego strat, które były spowodowane niestabilnymi wahaniami cen.

Japonia zdecydowała się na zmianę prawa dotyczącego tradingu kryptowalut

Jak nam podają źródła, nowe prawo w życie wejdzie razem ze stosowną samą nowelizacją ustawy, która dotyczy finansowych instrumentów oraz samej giełdy. Ma ona zostać przegłosowana już wiosną bieżącego roku.

Organ finansowy omówił już także regulacje, które dotyczą samej dźwigni z branżowym organem. Mowa tutaj o Japońskim Stowarzyszeniu Wirtualnej Wymiany Walut.

Stowarzyszenie to planuje także dokonać teraz przeglądu swoich wszelkich porad dla firm. Tylko po to, aby móc odzwierciedlić nowe rozporządzenia. Oczekuje się, że wszyscy operatorzy giełdowy zmuszeni będą do zmiany swoich biznesowych modeli, ponieważ nowe przepisy prowadzić inwestorów spekulacyjnych do utraty znacznej zainteresowania obrotem kryptowalutami.

Dzisiaj około 80-90 procent transakcji, które są dokonywane za pośrednictwem giełd kryptowalut mają charakter bardzo spekulacyjny. Japończycy kompletnie nie korzystają z BTC. Raczej traktuje je jako narzędzie do płatności pomimo tego, że od dosłownie paru lat waluta cyfrowa jest uznawana tak za jak najbardziej prawny płatniczy środek.

To już koniec z dzikim zakodem

Nowe regulacje na rynku kryptowalut w Japonii są pewnego rodzaju odbiciem tego wszystkiego, co się dzieje w zasadzie na całym świecie. Powiedzieć można śmiało, że tak zwany dziki zachód się nie kończy na kryptowalutach. Oznacza to nic innego jak pozytywną zmianę dla tej całej przestrzeni. Chodzi o to mianowicie, że rynek ten się stanie zapewne jeszcze bardziej atrakcyjny jak i także przewidywalny dla większych graczy, a niżeli to było dotychczas.

Także w Polsce od roku 2019 obowiązują nas jasne zasady, które dotyczą chociażby podatku, który wyliczany jest nam na bazie samego zysku, który dany inwestor osiągnął właśnie na obrocie kryptowalutą. Przedłużono także abolicję dotyczącą PCC, daniny, która była także naliczana przy każdej absolutnej wymianie kryptowaluty na kryptowalutę.

Nowe regularne z całą pewnością przyciągną jednak na sam rynek BTC całkiem nowych inwestorów, którzy dysponują jeszcze większym kapitałem. Może to mieć bardzo duży wpływ na samą skalę przyszłej ewentualnej bański na aktywach cyfrowych.

Jak widzimy na powyższym rynek kryptowalut cały czas się zmienia. Co więcej rynek ten cały czas nas zaskakuje. Musimy naprawdę się natrudzić, aby być ze wszystkimi zmianami w pełni na bieżąco. Na pewno newsy internetowe bardzo nam w tym pomagają.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.