Czym dokładnie jest zlecenie Stop-Limit?

Zlecenie o typie stop-limit jest rodzaje zlecenia, które spotkamy na Binance. Zanim przejdziemy do zapoznania się ze szczegółowym opisem jak i także zasadami działania, powinniśmy się nauczyć z korzystania ze zleceń limit oraz także market.

Najlepszym sposobem na zrozumienie właśnie zlecenia stop-limit jest rozbicie na dokładnie dwa czynniki. Cenę stop jak i także cenę limit. Stop price jest inaczej ceną, która spowoduje aktywowanie się właśnie zlecenia limit. Zaś limit price to poziom specyficzny ceny, po którym zlecenie zakończone zostanie. Oznacza to w praktyce, że w momencie gdy cena ustalona przez nas zostanie osiągnięta, to zlecenie dodane zostanie w sposób automatyczny do księgi zleceń.

Jak należy korzystać ze zlecenia – stop-limit?

Zlecenie o pozwala na zabezpieczenie naszych środków przed błędnym potencjalnie rozpoznaniem sytuacji, które będzie się wiązać z tym, ze cena zamiast rosnąć zacznie spadać. W celu wystawienia właśnie zlecenia stop-limit powinniśmy się zalogować na konto swoje Binance. Z menu wybieramy opcję o nazwie Giełda. Następnie powinniśmy przejść do rynku jakim jest BNB-BTC. Następnie kliknąć należy na zakładkę stop-limit oraz ustawić przez nas żądane poziomy stop price oraz limit price jak i także samą ilość BNP, którą zamierzamy zakupić.

Ważne: zlecenie stop-limit aktywowane zostanie tylko i wyłącznie gdy cena osiągnie czy też przekroczy przez nas wskazany poziom stop price. Zlecenie wykonane zostanie tylko wtedy gdy cena osiągnie czy też przekroczy przez nas wskazany poziom limit proce. Jeśli zlecenie zostanie aktywowane, ale cena aktywa danego nie osiągnie już poziomu limit price. Nasze zlecenie dalej pozostanie jak najbardziej otwarte oraz oczekiwać będzie na dokończenie.

Czasami zdarzyć się może również tak, że nasze zlecenie stop-limit dosłownie zostanie przeskoczone przez wszelkie warunki, które panują na rynku, czyli pomimo tego, ze przez nas zostaną ustalone poziomy, spadek ceny był gwałtowny tak, ze podaż była już niewystarczająca do wypełnienia szybkiego naszego zlecenia. W przypadkach takich jest najlepiej zwrócić się w kierunku zlecenia o typie market, które natychmiast pozwala wykonać zlecenie.

Kiedy powinniśmy korzystać ze zlecenia Stop-Limit?

Zlecenia Stop-Limit pozwalają nam na łatwiejsze zarządzanie samym ryzykiem, które wykorzystywane jest najczęściej do ograniczenia strat potencjalnych. Zauważyć warto, że są one także przydatne niesamowicie przy składaniu samych zleceń Sprzedaży, ponieważ one dają większą pewność od zleceń w typie Limit, że na podstawie naszych sprzedażowych celów zostaną osiągnięte zyski. Zaś z drugiej strony ze zlecenia stop-limit skorzystać można, aby ustawić się do kupna aktywa po przebiciu samego określonego poziomu wsparcia – co oznacza potencjalnie pojawienie się wzrostowego trendu. Jak widzimy zlecenia stop-limit wcale nie są takie trudno do zrozumienia. Wszystko jak najbardziej jest do zrozumienia. Nie ma w tym niczego zbyt skomplikowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.