Rafal Zaorski odrzuca mediacje z Futurenet przed sądem

W dniu 2 wrześnie br. o godzinie 12:10 w Sądzie Rejonowym Śródmieście przy ul. Marszałkowska 82 w Warszawie, Rafał Zaorski został pozwany, przez FutureNet, za określenie przedsiębiorstwa piramidą finansową. Roman Zieman, prezes spółki BCU Trading, która jest właścicielem marki miał wystąpić w roli świadka, jednak w jego imieniu na pytania Sądu odpowiadał jego pełnomocnik. W przeprowadzanych mediacjach, pełnomocnicy FutureNet, wystąpili o przeprosiny od Zaorskiego. Inicjator powstania Trading Jam, nie wyraził przychylności do żądań i sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 29 października. Słowa Zaorskiego odbiły się echem w notowaniach, stworzonej przez FutureNet, kryptowaluty.

Starcie Rafała Zaorskiego z FutureNet nie zostało rozstrzygnięte przez sąd. Nie przeprosił za wypowiedziane słowa. 

Całe posiedzenie w Sądzie skomentował sam Rafał Zaorski na swoim prywatnym profilu w serwisie Instagram. Przedstawił, że w imieniu Romana Ziemana, na rozprawie pojednawczej, wystąpił jego pełnomocnik. Wskazał, że celem mediacji, przeprowadzonej przez FutureNet, było uzyskanie przeprosin za określenie działalności jako piramidy finansowej.  Aktywność internetowa Rafała Zaorskiego sprawia, że Internauci w pewnym stopniu tracą swoją obiektywność w ocenie sytuacji.

W listopadzie 2018 roku, rozpoczął się konflikt pomiędzy Stronami rozprawy. Założyciel Trading Jam Sesion, określił przedsiębiorstwo Romana Ziemana piramidą finansową. Wówczas doszło także do utworzenia przez FutureNet własnej kryptowaluty, której wartość w najlepszym momencie przekroczyła 74 złote, a 2 września 2019 roku oscylowała na poziomie 2 złotych. Z powodu oskarżeń, BCU Trading, postanowić złożyć pozew, w którym zarzucił działania na szkodę marki. Film, w którym Zaorski, określił FutureNet piramidą finansową, został zdjęty z Internetu, przynajmniej do czasu zakończenia prowadzonego dochodzenia.

3 września 2019 r. odbyło się publiczne przesłuchanie. Strony nie doszły w jej trakcie do porozumienia, więc Sąd zarządził wyznaczenie kolejnej rozprawy na 29 października na godzinę 12:30 w Sądzie Rejonowym Śródmieście w Warszawie.

Relacja z posiedzenia została umieszczona na oficjalnej stronie Fundacji Trading Jam. Przedstawiciele Trading Jam Session na posiedzeniu pojawiła się z kamerą, co było zgodne ze złożoną zapowiedzią. Kluczowe było dla nich zarejestrowanie wypowiedzi Romana Ziemiana. Z uwagi na pojawienie się w jego imieniu pełnomocnika, który nawoływał wyłącznie do przeprowadzenia mediacji. W jej trakcie Rafał Zaorski miał przeprosić za przedstawienie szkodzącej marce opinii i wyrażenie skruchy. Pozwany, Rafał Zaorski, stwierdził, ze jest to bezczelna oferta. W odpowiedzi wraz z Rzecznikiem Tradera Patrykiem Przeździeckim odrzucili wniosek. Sytuacje pomiędzy Stronami konfliktu obserwuje wiele osób, za niecałe dwa miesiące będzie miała miejsce kolejna rozprawa, jednak nikt nie jest pewny, co do jej finału. Ciekawe jest żądanie FutureNet, którzy wnioskują wyłącznie o skruchę i przeprosiny od Rafała Zaorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.