Jaki procent wolumenu obrotu kryptowalut rzeczywiście kontrolują giełdy

Zgodnie z danymi pochodzącymi z najnowszego raportu opublikowanego przez CryptoCompare, zdecydowana większość globalnego wolumenu handlu kryptowalutami jest pod kontrolą giełd o zdecydowanie niższej jakości. Powołując się na ten sam dokument możemy przeczytać, że giełdy oceniane najwyżej kontrolują zaledwie 5% wspomnianego.

Raport związuje do sytuacji z lipca bieżącego roku kiedy to 54% wolumenu obrotu kryptowalutami było w posiadaniu giełd, które przez CryptoCompare zostało ocenione jako „D” lub „E”. Pozostałe 46% o których także wspomina raport to giełdy o notach:

  • „AA” stanowiących 5%
  • „A” stanowiących 19%
  • „B” stanowiących 8%
  • „C” stanowiących 4%.

Udostępniony raport, mówi też o tym, że w lipcu wolumen obrotu kryptowalut przesunął się w kierunku giełd o wyższych ocenach.

Z czego wynikają wyższe trade’y giełd o niższych ocenach

Na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy, czyli lipca i sierpnia,łączna zmiana dotycząca wielkości wolumenu wywołała 4,4% wzrost ilości giełd o wyższych ocenach czyli „AA”, „A” i „B”. Mimo tego dane opublikowane przez CryptoCompare jednoznacznie wykazały, że trzy z giełd o zdecydowanie niższych notach czyli LBank ,,D”, Coinsbit ,,E” i CoinBene ,,E”, odnotowały najwyższe indywidualne wielkości transakcji w ramach łącznych wolumenów transakcji kryptowalutowych.

Średnia wielkość przeciętnej transakcji dla pierwszej z e wspomnianych giełd czyli LBank wyniosła 3,7 Bitcoin (BTC). W przypadku pozostałych czyli Coinsbit było to 1,6 Bitcoin (BTC) oraz  CoinBene 1,1 Bitcoin (BTC).

Dane opisujące sytuację LBank są szczególnie uderzające, gdy odniesiemy je do Coinbase, który to ma zdecydowanie wyższą notę w postaci „AA”. Porównując te dwie giełdy widzimy, że średni obrót LBank był w tym okresie około 15 razy większy niż Coinbase. Na korzyść Coinbase przemawia jednak ilość zaraportowanych ponad 400 procent więcej pojedynczych transakcji, niż w przypadku LBank.

Dodatkowo kolejne cztery giełdy o pozytywnych (od ,,AA” do ,,B”) notach mamy tu na myśli :Liquid, Binance, OKEx i BitFlyer  odnotowały najwyższą dzienną liczbę transakcji. Z opublikowanego raportu jednoznacznie wynika, że Liquid obsługuje ponad 400 000 transakcji każdego dnia. Natomiast Binance ma ich znacznie ponad 300 000 .

Znaczący wzrost wiedzy społeczności odnośnie fałszywych wolumenów obrotu

Kontrowersje związane z wiarygodności danych o wolumenie uwzględniającym wiele giełd kryptowalutowych zaczęły pojawiać się już na początku bieżącego roku. Krótko po tym jak Bitwise Asset Management opublikował raport związany właśnie z tym tematem. Ponieważ coraz więcej osób i firm związanych ze środowiskiem kryptowalut staje się coraz bardziej uważna dochodzi do implementacji zarówno nowych rozwiązań jak i narządzi. Co całościowo przyczynia się do tego, że użytkownicy giełd kryptowalutowych mogą zyskać nie tylko szerszy pogląd na sytuację giełd ale również w bardziej świadomy sposób podejmować decyzje o alokowaniu swoich środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.