Do rewolucji AML dołączyło już 15 krajów

Rządy na całym świecie modyfikują systemy związane z regulacją w obrębie aktyw kryptograficznych. Celem tych działań ma być wyrównanie globalnych standardów dotyczących kryptowalut wytyczonych przez The Financial Action Task Force w skrócie FATF. Niektóre z rekomendacji już teraz modyfikują istniejące przepisy. Inne wykorzystywane są do budowy innowacyjnego sytemu w zakresie współpracy i udostępniania usług, który już wkrótce zacznie obowiązywać.

Nowy system lekiem na dotychczasowe bolączki

Jak donosi serwis Nikkei Asian Review wiele krajów na całym świecie zostało zaangażowanych w wypracowanie innowacyjnego systemu, będącego w stanie spełnić oczekiwania i standardy The Financial Action Task Force (FAFT).

Piętnaście państw stanęło przed ambitnym zadaniem polegającym na stworzeniu systemu o globalnym zasięgu. Jego podstawowa funkcja ma polegać zarówno na gromadzeniu jak i udostępnianiu danych osobowych wszystkich, którzy są związani z przeprowadzaniem transakcji z użyciem kryptowalut.

Serwis Nikkei Asian Review  zwrócił szczególną uwagę na fakt, że wypracowaniem systemu zajęły się państwa członkowskie  G7 oraz Australia i Singapur.  System przygotowany w oparciu o wytyczne The Financial Action Task Force (FATF) ma na celu opracowanie szczegółów związanych z transakcjami kryptowalutaowymi do 2020 roku.

W czerwcu bieżącego roku The Financial Action Task Force (FATF) opublikował także swoje stanowisko i wytyczne odnośnie podejścia do zasobów kryptograficznych oraz podmiotów dostarczających związane z nim usługi. Wspomniane kwestie zostały omówione i podane do publicznej wiadomości na odbywającym się w Japonii szczycie G 20.

Kto będzie prowadził monitoring zgodności z wytycznymi The Financial Action Task Force (FATF)

Jak powszechnie wiadomo The Financial Action Task Force (FATF) to międzynarodowa organizacja założona w celu opracowania i zdrożenia polityki służącej do walki z praniem brudnych pieniędzy. Na chwilę obecną obejmuje aż 37 jurysdykcji członkowskich oraz 2 organizacje o zasięgu regionalnym. Publikacja wytycznych The Financial Action Task Force (FATF) zawierała nie tylko wytyczne, ale także opis w jaki sposób będzie odbywał się ich monitoring.

FATF w swoich wytycznych nakłada obowiązek zarówno oceny jak i ograniczenia ryzyka związanego z działalnością w zakresie aktywów wirtualnych na każde z państw członkowskich. Powinny one także zająć się licencjonowaniem i rejestracją dostawców wspomnianych usług.

W związku z powyższym niektóre kraje już teraz wymagają od dostawców usług kryptograficznych licencji wydanych przez odpowiednie  organy finansowego nadzoru. Należy do nich Japonia, gdzie każda giełda kryptograficzna musi najpierw poddać się projektowi rejestracji w tamtejszej Agencji Usług Finansowych. Do chwili obecnej łącznie zarejestrowano się już 19 giełd, a co najmniej 110 wyraziło swoje zainteresowanie nią.

Jak donosi Business Korea do państw, które nie wdrożyły jeszcze regulacji w tym zakresie , ale rozważają wdrożenie wspomnianego systemu, należy między innymi Korea Południowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.