Stablecoiny ponownie rozpoczynają Trend wzrostowy

Wzrost stablecoinów, który odnotowano w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, jest wręcz niespotykany. Był on tak duży, że wszyscy eksperci przecierali oczy ze zdumienia. Aktualna sytuacja sprawiła również, że niektórzy zaczęli snuć teorie na temat tego, kto za całą obecną sytuacją stoi. Z czego tak naprawdę wynika ogromny wzrost stablecoinów? Przeczytaj niniejszy artykuł, a dowiesz się wszystkiego.

Niesamowity wzrost stablecoinów – z czego to wynika?

Liczba stablecoinów, która emitowana jest każdego dnia, jest naprawdę ogromna. Tylko sam Tether wyemitował mniej więcej 1 miliard coinów w trakcie ostatnich 25 dni. Daje to około 40 milionów dolarów dziennie w USDT. Inne stablecoiny takie jak na przykład Binance USD (BUSD), także bardzo mocno zwiększyły emisję. Wiele osób może teraz zadawać sobie następujące pytanie: z czego wynika tak ogromny wzrost emisji stablecoinów? Jest kilka kwestii, które wiemy już w tej chwili. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że giełdy gromadzą USDT w iście rekordowych liczbach. Ilość zgromadzonych aktywów wynosi obecnie ponad 4,6 miliarda dolarów i według rozmaitych prognoz będzie ona nadal rosła. W dalszym ciągu wiele osób podejrzewa, że giełdy pożyczają USDT, których tak naprawdę nie mają.

Warto jednak wiedzieć o tym, że giełdy, które domagają się więcej USD, są obecnie tylko i wyłącznie jedną z części układanki. Ich zachowanie jest niewystarczające do tego, aby wyjaśnić, skąd bierze się wzrost. Według jednego z najbardziej znanych ekspertów od rynku kryptowalutowego, Cole’a Garnera, w tej historii ewidentnie czegoś brakuje. Poszukuje on powody obecnej sytuacji w trzech możliwych przyczynach wzrostu emisji stablecoinów. W pierwszej kolejności wspomina o tym, że może to mieć duży związek z bogatymi Chińczykami, którzy chcą omijać kontrolę kapitału. Wielu handlarzy z pewnością pamięta, że Bitcoin w przeszłości tradeował z premią w obrocie OTC w Chinach na początku 2020 roku. Ekspert wspomniał również o tym, że instytucje mogą także zmniejszać ryzyko na wypadek potencjalnego następnego kryzysu na rynkach kryptowalutowych.

Reszta dalej jest sceptyczna

Trzeba także odnotować, że stablecoiny takie jak na przykład Tether także skrytykowano z powodu nieodpowiedniego przeprowadzenia audytu. Wzrost liczby stablecoinów można obserwować jako wysiłek ostatniej szansy, który ma na celu utrzymanie w odpowiednim stanie całego rynku kryptowalutowego. Tego typu tezy wygłasza wielu ekspertów, na przykład Hsaka. Zauważył on, że drukowanie pieniędzy przez Tethera jest naprawdę bardzo niezwykłe. Ten ruch w jego opinii powoduje, że Tether wyprzedza bardzo mocno swoją konkurencję.

W przeszłości Tether bardzo często był wiązany z podejrzanymi operacjami a także przyznał się, że jest częścią Bitfinex, gdy odkryto ten fakt w Paradise Papers. Jeden ze współzałożycieli Tether przyznał w wywiadzie, że “nie ma znaczenia”, czy USDT będzie wspierany przez rzeczywiste dolary. Tether był już oskarżany o drukowanie USDT, aby pokrywać straty opiewające na 850 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.