Coinbase zarobiło już dwa miliardy USD na samych transakcyjnych opłatach

Na wydarzeniu o nazwie – Vanity Fair’s New Establishment Summit Brian Armostrong, a więc generalny dyrektor Coinbase zapowiedział, że od samego uruchomienia jego giełdy w roku 2012 wygenerowała ona prawie już dwa miliardy USD wpływów w postaci transakcyjnych opłat.

W dniu 23 października dyrektor generalny oraz współzałożyciel największej giełdy kryptowalut amerykańskiej oraz także dostawcy usługi portfela na waluty cyfrowe, Coinbase powiedział właśnie Vanity Fair, że to właśnie technologia zawsze była przedmiotem głównym zainteresowania Coinbase, co jest częściowo przyczyną, dla której sama firma pozostaje jak najbardziej rentowna.

Coinbase z dwoma miliardami USD

Coinbase ponoć jest w pełni rentowne od roku 2017 oraz wygenerowało już prawie dwa miliardy dolarów w ramach transakcyjnych opłat od samego momentu uruchomienia platformy w roku 2012. Co więcej Armstrong dodał, że większość z tychże zysków wydają ponownie na działalność, aby tworzyć całkiem nowe produkty. Myślą o tym jako jednorożcu przeciw jednorożcom. Chcą także, aby Coinbase był firmą o innowacjach powtarzalnych.

LibraCoin

Armstrong także powiedział, że nie wie kompletnie, dlaczego reakcje regulacyjnych organów na planowane wprowadzenie LibraCoin przez Facebooka były tak negatywne. Powiedział, że naprawdę by chciał, aby Stany Zjednoczone przyjęły tenże obszar innowacji. Co więcej powiedział, że na świecie jest bardzo dużo osób, które nawet nie mają konta bankowego. Ma także nadzieję, że Stany Zjednoczone tego rodzaju innowacje przyjmują, nawet gdy pochodzą od takiej firmy jak Facebook.

Coinbase jest jedną z dokładnie dwudziestu jeden firm, które należą do Stowarzyszenia Libra, które koordynować ma działania LibraCoin. Projekt jest badany przez prawodawców w zasadzie na całym świecie pod kątem zagrożenia potencjalnego dla samej prywatności użytkowników oraz lekceważenia prawnych przepisów. Niedawno z samej organizacji odeszło dokładnie siedem podmiotów. Na pewno możemy wymienić eBay, Visa czy też Mastercard.

Armstrong krytykował wcześniej senatorów amerykańskich za to, że poprosili Mastercard, Stripe oraz Visa o opuszczenie właśnie Stowarzyszenia Libra. Chodzi dokładnie o sytuację, gdy politycy napisali do gigantów list, w którym naciskali na nich w kwestii samego odejścia z danego stowarzyszenia.

CEO Coinbase także się na ten temat wypowiedział się. No cóż musimy przyznać, że jest to temat niebywale atrakcyjny. CEO Coinbase powiedzieć, że jest coś w tym niesamowicie nieamerykańskiego. Szczególnie dwóch senatorów, którzy piszą do Mastercard, Visa czy też Stripe z prośbą właśnie o wycofanie się właśnie z Libry.

Co ciekawego musimy mieć świadomość, że wczoraj w Kongresie przesłuchiwany był Mark Zuckerberg, a więc szef Facebooka. Twierdzi, że Libra w żadnym wypadku nie ujrzy dziennego światła i to bez zgody regulatorów. Jakby nie było jest to spore wydarzenie. Powinniśmy mieć to jak najbardziej na uwadze. Bądźmy na bieżąco i śledźmy wszelkie wydarzenia na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.